Górnik Konin lepszy od Unii

Drugi sparing nie poszedł tak dobrze „Dumie Swarzędza” jak pierwszy. Na początku lutego swarzędzanie przegrali z Górnikiem Konin 0:2.

W spotkaniu, tak jak w zeszłą sobotę, dla SKS-u zagrało 22 zawodników i również jak ostatnio każdy z nich miał po 45 minut, by zaprezentować swoje umiejętności. Niestety tym razem błyszczeli rywale. Górnicy objęli prowadzenie pod koniec pierwszej części meczu. W drugiej połowie także zdobyli jedną bramkę. Ostatecznie ostatni zespół III ligi wygrał więc 2:0.

Mimo porażki nikt w Swarzędzu się nie załamuje. Sztab szkoleniowy podkreślił, że sparing z konińskim klubem traktowany jest jako trening. Unici na boisku starali się realizować założenia treningowe, nad którymi pracowano podczas minionego tygodnia.

Przypomnijmy, że w poprzedni weekend „Duma Swarzędza” rozegrała mecz kontrolny z drugim zespołem Polonii Środa Wielkopolska i wygrała z nim aż 6:1, o czym więcej TUTAJ. W przyszłą sobotę podopieczni Jakuba Ostrowskiego podejmą u siebie Victorię Września. Pełny plan przygotowań do rundy rewanżowej można przeczytać TUTAJ.

Unia Swarzędz – Górnik Konin 0:2 (0:1)