Przejdź do treści

SZTAB SZKOLENIOWY

Tomasz Bekas

pierwszy trener

Zanim został trenerem, sam był piłkarzem. Karierę rozpoczynał w Lechu Poznań, w którego barwach rozegrał kilkadziesiąt spotkań w Ekstraklasie. Później przez wiele lat występował jako pomocnik głównie w klubach II-ligowych, m.in. w Zawiszy Bydgoszcz czy Warcie Poznań. Ostatnim klubem Tomasza Bekasa w seniorskiej przygodzie z piłką była III-ligowa Polonia Środa Wielkopolska. Po latach ponownie wrócił na boisko jednak już jako zawodnik oldbojów “Kolejorza”. Szkoleniowiec Unii pracę jako trener rozpoczął niemal od razu po zakończeniu kariery piłkarskiej. W listopadzie 2012 roku po raz ostatni wybiegł na boisko w koszulce średzkiej Polonii, a już w styczniu 2013 roku objął stery w IV-ligowej Wełnie Skoki. O ile w pierwszym sezonie na północy Wielkopolski trener Bekas nie zdołał uratować Wełny przed spadkiem, to w kolejnych rozgrywkach w zdecydowany sposób wprowadził swoich podopiecznych z powrotem do IV ligi. Klub ze Skoków wygrał wówczas 27 z 30 spotkań i zapewnił sobie awans z przewagą 21 punktów nad drugim zespołem w tabeli. W lipcu 2014 roku został zatrudniony w III-ligowej Warcie Poznań, w której pracował do listopada 2016 roku. Zarówno w sezonie 2014/15, jak i 2015/16 zdobył z “Zielonymi” mistrzostwo ligi. Awans był możliwy jednak dopiero po wygraniu baraży, co drużynie z Dolnej Wildy udało się za drugim podejściem. W II lidze trener Tomasz Bekas poprowadził Wartę w 16 spotkaniach. Później wrócił do V-ligowej Wełny Skoki, z którą ponownie wywalczył promocję do IV ligi. Kolejnym klubem, który podjął współpracę z ex-lechitą był III-ligowy Sokół Kleczew. W nim poznański szkoleniowiec pracował od lipca 2017 do czerwca 2018 roku i w tym czasie zdobył Puchar Polski na szczeblu okręgowym. Następnie przez trzy lata Tomasz Bekas trenował zawodników IV-ligowej Victorii Września.

Michał Stańczyk

Drugi trener

Dotychczas był czynnym zawodnikiem, ale dalszą karierę uniemożliwiła mu kontuzja. Zanim jednak doznał nieszczęśliwego urazu, grał jako napastnik w kilku wielkopolskich klubach. Przygodę z futbolem rozpoczął w rywalizującym w klasie okręgowej Kłosie Zaniemyśl. Stamtąd Michał Stańczyk przeniósł się do Polonii Środa Wielkopolska, gdzie – tak jak w Zaniemyślu – regularnie niepokoił bramkarzy rywali. Następnie reprezentował barwy Kotwicy Kórnik, a ostatnio Victorii Września. Zatrudnienie w Unii jest dla trenera Stańczyka pierwszą pracą w nowej roli. Warto dodać, że współpracownik Tomasza Bekasa posiada licencję UEFA B.

Mariusz Białkowski

kierownik

Przygodę z Unią rozpoczął mając kilkanaście lat. Grał we wszystkich grupach wiekowych, od trampkarza do seniora. Występował w III-ligowej Unii, a także w Piaście Kobylnica. W przeszłości prowadził w Unii drużyny młodzieżowe, był również asystentem pierwszego trenera w zespole seniorów, a także wiceprezesem klubu. Obecnie jest kierownikiem pierwszej drużyny oraz sekretarzem zarządu.

Paweł Mokrzycki

Trener przygotowania motorycznego

Marcin Socha

Fizjoterapeuta

Szymon Pyżewicz

Fizjoterapeuta