Znowu nierówno i ponownie zwycięsko. Unia lepsza od Piasta

Gdyby mecze piłkarskie trwały tylko 45 minut, to mecz „Dumy Swarzędza” z LZS-em zakończyłby się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie Unici jednak wyraźnie przeważali i wygrali 4:0.

Podczas wyrównanej pierwszej odsłony spotkania nie działo się zbyt wiele. Obie drużyny przez długi czas rozgrywały piłkę w obronie lub w środku boiska, rzadko zagrażając drużynie przeciwnej.

Na początku spotkania jeden z zawodników Piasta miał sytuację sam na sam, ale strzelił koło bramki. Po drugiej stronie swoje okazje mieli Gerard Pińczuk oraz zawodnik testowany. Niemniej im również zabrakło precyzji.

W przerwie trener Kniat wymienił niemal całą jedenastkę. Unici, którzy pojawili się na placu gry przyspieszyli tempo rozgrywania akcji w ofensywie.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 48. minucie w polu karnym gości do piłki dopadł Krystian Pawlak. Jeden z piłkarzy Piasta wpadł w „Pawlusa”, ale ten zanim się wywrócił zdołał jeszcze wbić futbolówkę do bramki i było 1:0.

Niespełna trzy minuty później blisko trafienia był Patryk Pawłowski. Niestety „Patrol” strzelił w boczną siatkę. Co nie udało się bocznemu obrońcy SKS-u, tego dokonał w 62. minucie po raz drugi Pawlak. Napastnik Unii wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Jana Paczyńskiego i głową skierował piłkę do bramki.

W 66. minucie było już 3:0. Zawodnik testowany ze skrzydła podał do środka boiska, konkretnie do Igora Jurgi, który z kilku metrów strzelił gola.

Trzy bramki nie nasyciły swarzędzan, którzy atakowali coraz śmielej. Dwadzieścia minut przed końcem Gerard Pińczuk zagrał do zawodnika testowanego, który podwyższył prowadzenie niebiesko-białych.

Bardzo bliscy wpisania się na listę strzelców byli jeszcze Paczyński i Pawłowski, ale ich atomowe uderzenia odbiły się od poprzeczki. Ostatecznie więc w sparingowych derbach gminy Unia pokonała Piasta 4:0.

Unia Swarzędz – Piast Kobylnica 4:0 (0:0)

Bramki: Krystian Pawlak (48′, 62′), Igor Jurga (66′), zawodnik testowany (71′).

Zagrali w meczu: Dariusz Nowak, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Jan Paczyński, Mateusz Molewski, Gerard Pińczuk, Krystian Pawlak, Andrzej Budnik, Aleksander Pawlak, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski, Hubert Goncerzewicz, Wojciech Antczak, Marcin Łażewski, Igor Jurga, Paweł Koralewski oraz zawodnicy testowani.