Przejdź do treści

Zmiany kadrowe w „Dumie Swarzędza”

Siedmiu piłkarzy, którzy reprezentowali barwy Unii w minionym sezonie odchodzi z klubu. Piątce z nich kończą się umowy, a pozostałych dwóch wraca do klubów macierzystych po zakończeniu okresu transferu czasowego.

W pierwszej grupie znajdują się Michał Przybyła, Maksymilian Szwak, Mateusz Molewski, Krzysztof Wolkiewicz oraz Mateusz Roszak. „Przybył” trafił do Swarzędza przed rozpoczęciem zakończonych w ten weekend rozgrywek. Jako napastnik SKS wystąpił w 21 ligowych spotkaniach, w których strzelił cztery gole. Kolejny z wymienionych – Szwak został piłkarzem „Dumy Swarzędza” w tym samym okresie co Przybyła. W minionym sezonie na boku obrony zanotował 27 meczów w III lidze i zdobył dwie bramki.

Mateusz Molewski to zawodnik z najdłuższym stażem w klubie z powyższej grupy. Przywdziewa niebiesko-biały trykot od 2019 roku, a wcześniej grał w „Dumie Swarzędza” w latach 2011-16. W zakończonej batalii III ligi jako ofensywnie usposobiony piłkarz rozegrał 25 spotkań, w których pięciokrotnie trafił do siatki i był jednym z najczęściej asystujących futbolistów.

Pozostała dwójka zasiliła niebiesko-białe szeregi przed rozpoczęciem rundy rewanżowej. Krzysztof Wolkiewicz, grający na skrzydle zaliczył 14 występów i zdobył trzy bramki, a Mateusz Roszak pełniący wiosną rolę playmakera wybiegł na murawę w koszulce Unii 15 razy.

W nowym sezonie na ul. św. Marcina 1 w Swarzędzu kibice nie zobaczą także Filipa Małka i Dawida Kaczmarka. Obaj zawodnicy po półrocznych wypożyczeniach wracają do swoich klubów – „Fifi” do Warty, a „Kaczmar” do Drużyny Wiary Lecha. Warto nadmienić, że pierwszy z wymienionych rozegrał sześć spotkań ligowych na środku obrony, a Kaczmarek pojawił się na boisku pięciokrotnie i zawsze miał zadania stricte ofensywne.

1 komentarz do “Zmiany kadrowe w „Dumie Swarzędza””

  1. Pingback: Koniec wypożyczenia Pawła Bednarskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.