Przejdź do treści

Zmiana formy naborów do akademii. Zamiast całorocznych będą okresowe

W związku z ciągłym rozwojem piłkarskiej akademii Unii Swarzędz oraz ograniczeniami infrastrukturalnymi obiektów SCSiR klub jest zmuszony zawiesić dotychczasową formułę przyjmowania nowych zawodników. Od teraz będzie można zasilić niebiesko-białe szeregi podczas naborów organizowanych dwa razy w roku.

Przypomnijmy, że dotychczas adepci futbolu mogli dołączać do Unii w niemal każdym momencie. Wysoki poziom szkolenia, dobra atmosfera oraz indywidualne podejście do każdego z zawodników skutecznie zachęcały rodziców do zapisywania swoich pociech do szkółki najstarszego klubu sportowego w mieście. Niestety – mimo szczerych chęci dyrekcji i trenerów – niewystarczająca infrastruktura sportowa uniemożliwia dalszy rozwój akademii w tej formule.

SKS nie zamyka się jednak na nowe twarze. Będzie możliwość dołączenia do niebiesko-białej rodziny podczas okresowych naborów organizowanych dwa razy do roku. O terminach wcześniej poinformujemy. W razie potrzeby będą organizowane też dodatkowe nabory do konkretnych roczników.

W akademii piłkarskiej Unii Swarzędz na co dzień trenuje ponad 400 zawodników. Doskonalą oni swoje umiejętności pod okiem kilkunastu trenerów z licencjami UEFA. Efekty szkolenia widoczne są w każdym sezonie, gdy najzdolniejsi wychowankowie dołączają do pierwszej drużyny (obecnie rywalizującej w IV lidze). Szkółka „Dumy Swarzędza” to akademia z tradycjami. Przygodę z piłką rozpoczynali tu m.in. medalista mistrzostw świata – Andrzej Fischer, grający niegdyś na boiskach Bundesligi – Paweł Bocian czy ceniony zawodnik lig ogólnopolskich – Adrian Laskowski.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.