Zdecydowane zwycięstwo Unii nad Piastem

Derby Gminy Swarzędz w rozgrywkach poznańskiego Pucharu Polski zostaną zapamiętane jako mecz do jednej bramki. Unici pokonali Piast Kobylnica aż 7:0.

Pierwsze minuty meczu były w miarę wyrównane, jednak z czasem coraz większą dominację zdobywali podopieczni Patryka Kniata. Tworzyli mnóstwo sytuacji. Najpierw Krzysztof Stępiński trafił w poprzeczkę, potem bliski otworzenia wyniku spotkania był Patryk Pawłowski.

Festiwal strzelecki w 25. minucie rozpoczął Filip Soboń. Na 2:0 podwyższył Marcin Nowicki, a na 3:0 Krzysztof Stępiński, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym klubu z Kobylnicy. Tuż przed przerwą „Stępina” wpisał się po raz drugi na listę strzelców. Asystę zaliczył wówczas Nowicki.

Po zmianie stron „Duma Swarzędza” nadal była stroną dominującą. W 55. minucie trener Kniat dokonał kilku zmian. Wśród wprowadzonych znalazł się bramkarz – Patryk Kozanecki, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu pierwszej drużyny. Jednak swoje wejście najbardziej zaznaczył Krystian Antczak, „Szyba” dwie minuty po wejściu na boisko strzelił gola.

W 60. minucie za sprawą kolejnego „świeżego” zawodnika – Mikołaja Remleina było już 6:0. Po upływie dwóch minut jeden z futbolistów Piasta trafił do… swojej bramki i Derby Gminy Swarzędz zakończyły się spektakularną wygraną Unii aż 7:0. W 1/16 finału poznańskiego Pucharu Polski „niebiesko-biali” zmierzą się z Przemysławem Poznań.

Unia Swarzędz – Piast Kobylnica 7:0 (4:0)

Bramki: Filip Soboń (25′), Marcin Nowicki (31′), Krzysztof Stępiński (41′, 44′), Krystian Antczak (57′), Mikołaj Remlein (60′), bramka samobójcza (62).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Filip Soboń, Jakub Dohnal – Daniel Brylewski, Patryk Pawłowski, Piotr Babuszkiewicz, Mikołaj Nowak, Dominik Nowacki – Marcin Nowicki, Krzysztof Stępiński.

Ponadto zagrali: Patryk Kozanecki, Mikołaj Remlein, Tomasz Węcławek, Paweł Koralewski, Krystian Antczak, Mikołaj Kistowski.