Zasłużone zwycięstwo Unii w Nowych Skalmierzycach

„Duma Swarzędza” może zaliczyć ostatni mecz wyjazdowy w tym roku do udanych. Po bramkach Wojciecha Antczaka i Ernesta Korek pokonała Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:0.

Pierwsza odsłona sobotniego pojedynku była bardzo wyrównana. Obie drużyny starały się konstruować sytuacje, ale żadnej z nich nie można okrasić nazwą „stuprocentowej”. Na tego typu akcje kibicom przyszło czekać do drugiej połowy.

Po przerwie Unici zepchnęli gospodarzy do defensywy. Tym samym w 53. minucie objęli prowadzenie. Wówczas Michał Miller zagrał do Antczaka, a ten strzałem wewnętrzną częścią stopy precyzyjnie umieścił futbolówkę w siatce.

Nieco ponad 20 minut później bliski podwyższenia prowadzenia był Jan Paczyński. Skrzydłowy SKS znalazł się w sytuacji sam na sam, ale niestety uderzył koło słupka. Co nie udało się Paczyńskiemu, tego dokonał Ernest Korek, który wpisał się na listę strzelców w 82. minucie. „Erni” skrzętnie wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Czaplińskiego z prawej strony boiska i strzałem na dłuższy słupek posłał piłkę do bramki.

W doliczonym czasie gry zawodnicy trenera Tomasza Bekasa mieli jeszcze jedną okazję. Wtedy Paczyński z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Pogoni, a tam uderzeniem głową popisał się Filip Soboń. Na nieszczęście kapitana Unii futbolówka po jego próbie uderzyła w boczną siatkę.

Swarzędzanie zwyciężając w Nowych Skalmierzycach, umocnili się na 9. pozycji w tabeli III ligi. W ostatniej tegorocznej kolejce będą mieli szansę wywalczyć awans o jedną lokatę wyżej. Zagrają o nią u siebie z sąsiadem w tabeli – Błękitnymi Stargard. Mecz ten zaplanowano na najbliższą sobotę na godz. 13:00.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Unia Swarzędz 0:2 (0:0)

Bramki: Wojciech Antczak (53′), Ernest Korek (82′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Adam Borucki, Filip Soboń, Stanisław Jarysz, Patryk Pawłowski – Marcin Szeibe (75′ Ernest Korek), Wojciech Antczak (70′ Adrian Chopcia), Mateusz Maluśki, Kamil Dałek (70′ Jakub Czapliński), Jan Paczyński – Michał Miller.