Przejdź do treści

Zasłużona wygrana Unitów

Podopieczni Tomasza Bekasa na mecz z Tarnovią Tarnowo Podgórne wyszli z nastawieniem, że interesuje ich tylko zwycięstwo. Po bramkach Jana Paczyńskiego i Witolda Walkowiaka w pewny sposób osiągnęli założony cel.

Już od samego początku piłkarze Unii zepchnęli rywali do defensywy. Choć konstruowanie sytuacji wyglądało sprawniej niż przed tygodniem, to nadal kulała ich finalizacja. Każdy przestój czy potknięcie w niebiesko-białych szeregach starali się wykorzystać przyjezdni, czekając cierpliwie na okazje do kontrataku.

W Tarnovii ofensywny prym wiedli dwaj byli zawodnicy SKS – Michał Niedźwiedzki oraz Paweł Bednarski. Drugi z wymienionych często szukał sposobności, by zagrywać do „Niedźwiedzia”, ale na szczęście obrońcy Unii nie dopuszczali do niebezpiecznych sytuacji.

Z czasem spotkanie zaczęło się wyrównywać. Co prawda wciąż swarzędzanie częściej atakowali bramkę przeciwnika, ale czynili to coraz bardziej niemrawo. Gdy wydawało się, że do przerwy kibice nie zobaczą żadnej bramki, w doliczonym czasie gry w środku boiska przejął Marek Nyćkowiak. Celnym podaniem obsłużył Jana Paczyńskiego, który wbiegł w pole karne Tarnovii i oddał mocny strzał na dalszy słupek, wyprowadzając Unię na prowadzenie.

Po zmianie stron futboliści „Dumy Swarzędza” bogatsi o wskazówki szkoleniowca poprawili dyscyplinę gry. Popełniali mniej błędów i wykorzystywali więcej niedoskonałości taktyczno-personalnych klubu z Tarnowa Podgórnego. Druga bramka dla Unii wisiała w powietrzu.

W 66. minucie Patryk Pawłowski po rajdzie lewą stroną boiska zagrał do Witolda Walkowiaka, a ten strzałem w dolny róg bramki strzelił gola na 2:0. Do końca meczu Unici mieli jeszcze okazje na kolejne trafienia, ale ostatecznie rezultat sobotniej batalii nie uległ zmianie.

Unia Swarzędz – Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:0 (1:0)

Bramki: Jan Paczyński (45’), Witold Walkowiak (66’).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Patryk Pawłowski, Szymon Grzelak, Filip Soboń, Adrian Chopcia – Witold Walkowiak, Igor Jurga (60’ Hubert Kisiel), Wojciech Antczak (79’ Gerard Pińczuk), Marek Nyćkowiak (67’ Nikodem Jacek), Jan Paczyński (74’ Jakub Czapliński) – Mikołaj Panowicz (67’ Mikołaj Łopatka; 84’ Jakub Błachowicz).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.