Zasłużona wygrana Polonii

W pierwszym meczu kontrolnym w tym okresie przygotowawczym Unici okazali się słabsi od Polonii Środa Wielkopolska. Mieli swoje okazje, ale to III-ligowiec kontrolował przebieg spotkania.

Przyjezdni otworzyli wynik już w 6. minucie. Wówczas po rykoszecie piłkę w siatce umieścił Krystian Pawlak. Na drugie trafienie trzeba było czekać nieco ponad dziesięć minut. Prowadzenie zespołu ze Środy podwyższył Michał Górzyński.

Po tym jak Poloniści zdobyli drugą bramkę mecz się uspokoił. Piłkarze „Dumy Swarzędza” tworzyli liczne kontrataki, ale długo nie przynosiły one żadnego efektu. Dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy, w jednej z sytuacji, Krzysztof Stępiński zagrał w pole karne do Mikołaja Remleina, a ten z kilku metrów strzelił gola.

Druga odsłona środowego widowiska chwilami była wyrównana, ale koniec końców tylko goście zdobywali bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno Adrian Chopcia, Igor Jurga oraz Piotr Skrobosiński. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Polonii 5:1.

Unia Swarzędz – Polonia Środa Wielkopolska 1:5 (1:2)

Bramka dla Unii: Mikołaj Remlein (45′).