Przejdź do treści

Zapaśnicy Unii z medalami Mistrzostw Polski Kadetów!

Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym, czyli Mistrzostwa Polski Kadetów przejdą do historii. Trzej reprezentanci „Dumy Swarzędza” – Jakub Siemiński, Olaf Cierzniewski oraz Piotr Chełek wywalczyli miejsca na podium.

Pierwszy z wymienionych zdobył złoty medal w kategorii do 110 kilogramów. Popularny „Spejson” zapewnił sobie ten spektakularny sukces wygrywając wszystkie walki. Warto dodać, że Siemiński zostając mistrzem Polski zyskał prawo reprezentowania naszego kraju na mistrzostwach Europy oraz świata. Niestety z racji pandemii nie wiadomo czy te wydarzenia w ogóle się odbędą.

Pozostali dwaj Unici – Cierzniewski i Chełek zaliczyli niemal bliźniaczy start na olimpiadzie. Obaj wrócili do Swarzędza z brązowymi krążkami, obaj przegrali walki w półfinale oraz obaj zapewnili sobie miejsce na podium, wygrywając ostatni pojedynek dzięki przewadze technicznej. Walczyli jedynie w innych kategoriach wagowych, z różnymi przeciwnikami.

Zapaśnicy Unii mogą odnosić kolejne sukcesy dzięki wsparciu Miasta Swarzędz, Extreme Hobby, Greenbud Development, Truckservice24.pl oraz Dynamix Logistics.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.