Zadanie wykonane. Unici wygrali z SKP

Dobra seria meczów wyjazdowych w wykonaniu piłkarzy trenera Bekasa trwa. W ostatnią sobotę pokonali bowiem SKP Słupca 2:1.

Gospodarze odważnie rozpoczęli IV-ligowe zawody, chcąc narzucić swarzędzanom swój styl gry. „Niebiesko-biali” nie dali się jednak zepchnąć do obrony i po dziesięciu minutach to oni zaczęli zyskiwać przewagę. W 15. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Jan Paczyński, ale bramkarz SKP – Maciej Przygoda wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

Kwadrans później musiał już jednak wyciągać piłkę z bramki. Wówczas Jakub Czapliński dośrodkował na głowę Mikołaja Panowicza, a ten wpisał się na listę strzelców. W 33. minucie mogło być 2:0, ale ponownie bramkowe zakusy zatrzymał golkiper zespołu ze Słupcy. Tym razem wybronił groźny strzał Czaplińskiego. Jeszcze przed przerwą bramkę zdobył Paczyński, który najpierw wdał się w długi rajd, a potem skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam.

Po zmianie stron nadal zawodnicy Unii tworzyli więcej niebezpiecznych sytuacji. Choćby w 60. minucie, kiedy po rzucie rożnym Radosław Barabasz groźnie uderzył głową w światło bramki. Niestety po raz kolejny na drodze do podwyższenia rezultatu stanął Przygoda. Dobre interwencje bramkarza słupczan zmotywowały jego kolegów z zespołu do natarcia. W efekcie w 80. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Strzlecem gola został Kacper Kajdan, który po prostopadłym podaniu wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam.

Przez ostatnie dziesięć minut meczu gospodarze starali się doprowadzić do remisu, jednak to „Duma Swarzędza” miała klarowniejsze akcje. Najbliżej trafienia był Witold Walkowiak, który oddał strzał z kilku metrów w stronę bramki SKP. Na nieszczęście skrzydłowego Unii golkiper Słupcy poradził sobie z tą próbą.

SKP Słupca – Unia Swarzędz 1:2 (0:2)

Bramki: Kacper Kajdan (80′) – Mikołaj Panowicz (31′), Jan Paczyński (45′).

Skład Unii: Dominik Nowicki – Jakub Czapliński (80′ Adrian Chopcia), Radosław Barabasz, Filip Soboń, Patryk Pawłowski – Jan Paczyński (68′ Mateusz Maluśki), Filip Brzostowski, Igor Jurga, Marek Nyćkowiak (55′ Mikołaj Rakowski), Witold Walkowiak – Mikołaj Panowicz (75′ Mikołaj Łopatka).