Przejdź do treści

Zabrakło skuteczności. Unici zremisowali z KP Starogard

Podopieczni Tomasza Bekasa nie byli w stanie wykorzystać faktu, że KP Starogard Gdański przez ponad godzinę grał w dziesiątkę. Ostatecznie jedynie podzielili się punktami z rywalem przy wyniku 1:1.

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych mecz zamiast na Stadionie Miejskim im. Mariana Zaporowskiego odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią tuż obok. Niestety zepsuło to plany dwóm drużynom młodzieżowym, które miały na tej murawie rozgrywać mecze sparingowe. W imieniu całego pierwszego zespołu dziękujemy, że nasi młodzi piłkarze zgodzili się przełożyć swoje spotkania towarzyskie! Bez ich wsparcia mecz mistrzowski III ligi najpewniej nie odbyłby się.

Samo spotkanie rozpoczęło się dla swarzędzan fatalnie. Już w 2. minucie Konrad Kleinschmidt znalazł się z futbolówką w polu karnym Unii i strzałem z kilku metrów pokonał Mateusza Kustosza. Później trwała intensywna wymiana ciosów, która zwolniła w 22. minucie. Wówczas zawodnik KP – Mateusz Mączyński obejrzał drugą żółtą kartkę za faul w środku boiska i goście zmuszeni byli grać w osłabieniu.

Od tamtego momentu to futboliści „Dumy Swarzędza” wiedli prym w kreowaniu sytuacji ofensywnych. Zwłaszcza było to widoczne w drugiej połowie, gdy stworzyli co najmniej kilka akcji stuprocentowych. Niestety zdołali wykorzystać tylko jedną. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Kamila Kaniora głową piłkę do bramki skierował Filip Soboń. Tym samym sobotnie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Unia Swarzędz – KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)

Bramki: Filip Soboń (90’) – Konrad Kleinschmidt (2’).

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Mateusz Maluśki (80’ Kamil Kanior), Eryk Marcinkowski, Filip Soboń, Adam Borucki, Patryk Pawłowski (69’ Jakub Czapliński) – Kacper Szymankiewicz (69’ Witold Walkowiak), Wojciech Antczak, Jan Paczyński (80’ Antoni Kuźnik), Marcin Szeibe (46’ Ernest Korek) – Michał Miller.