Przejdź do treści

Zabójcze pięć minut. Unici nie dali rady Świtowi

Po trzech zwycięstwach z rzędu podopieczni trenera Tomasza Bekasa musieli uznać wyższość rywala. W niedzielne popołudnie przegrali na wyjeździe ze Świtem Szczecin 0:2.

Lepiej w mecz weszli gospodarze. Przez pierwszy kwadrans dłużej utrzymywali się przy piłce i śmiało nią rozgrywali. Unici jednak dobrze się asekurowali i nie dopuszczali zbyt często szczecinian pod własną bramkę. Później spotkanie wyrównało się, co odzwierciedlał bezbramkowy remis do przerwy.

Po zmianie stron zawodnicy Świtu dopięli swego i wyszli na prowadzenie. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Ernest Hulisz, który prawą nogą uderzył piłkę na dalszy słupek i pokonał golkipera Unii, Mateusza Kustosza.

Pięć minut później wspomniany Kustosz musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki. Tym razem co prawda obronił strzał rywala, ale sparował futbolówkę wprost pod nogi Juliana Kamińskiego, który dobił uderzenie kolegi z drużyny.

W doliczonym czasie „Duma Swarzędza” była bliska trafienia. Wówczas Jan Paczyński puścił się w rajd, który zakończył soczystym strzałem w stronę bramki Świtu. Niestety piłka odbiła się od poprzeczki i gospodarze natychmiast przeszli do kontrataku.

W efekcie tego natarcia Kustosz sprokurował rzut karny na korzyść szczecińskiego zespołu. Na szczęście kilkadziesiąt sekund później zrehabilitował się i wybronił strzał z jedenastu metrów.

Świt Szczecin – Unia Swarzędz 2:0 (0:0)

Bramki: Ernest Hulisz (57’), Julian Kamiński (62’).

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Jan Paczyński, Ernest Marcinkowski, Filip Soboń, Tomasz Neumann (57’ Ernest Korek), Patryk Pawłowski (65’ Jakub Czapliński) – Adam Borucki, Adrian Chopcia (65’ Kacper Szymankiewicz), Mateusz Maluśki, Witold Walkowiak (65’ Kamil Dałek) – Michał Miller (75’ Antoni Kuźnik).