Przejdź do treści

Z Lubońskim KS-em w samo południe

W trzech ostatnich kolejkach piłkarze Unii zdobyli dziewięć punktów. Czas pójść za ciosem i wygrać po raz czwarty z rzędu. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego będą mogli to uczynić w sobotę z Lubońskim KS-em.

Klub z ul. Rzecznej został założony 3 marca 1943 roku. Najlepsze lata w swojej najnowszej historii Luboński KS miał za czasów firmy Fogo, która przez trzy lata sponsorowała drużynę spod Poznania. W sezonie 2012/13 i 2013/14 Koguty grały nawet w III lidze gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Niemniej III liga wymagała tak wielu pieniędzy, że wycofanie się producenta agregatów prądotwórczych ze sponsorowania Lubońskiego KS-u oznaczało finansowy koniec klubu na tym poziomie rozgrywkowym.

Teraz piłkarze z Lubonia wracają, by przywrócić chwałę swojemu zespołowi. W obecnych rozgrywkach sobotni rywal swarzędzan nie radzi sobie najlepiej. Po dziesięciu kolejkach ma zaledwie pięć oczek, co daje im przedostatnią pozycję w IV-ligowej stawce.

Futboliści Unii są zaś w fenomenalnej formie. Trzy zwycięstwa z kolei mówią same za siebie. Wiadomo więc po co podopieczni Jakuba Ostrowskiego pojadą do Lubonia. Początek batalii o ligowe punkty w sobotę w samo południe na stadionie przy ul. Rzecznej w Luboniu.

Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.