Z dużej chmury mały deszcz

Choć przez większość sparingu z Lipnem Unici wyraźnie dominowali, to mieli problemy z ostatecznym przebiciem się przez stęszewskie zasieki. Koniec końców piłkarze Tomasza Bekasa pokonali lidera V ligi grupy drugiej 1:0.

Od pierwszej minuty każda z drużyn przyjęła odmienną rolę. „Duma Swarzędza” zdecydowanie wcieliła się w rolę agresora, natomiast zespół przyjezdnych – w rolę obrońcy. Co prawda piłkarze Lipna czasami zapuszczali się pod przeciwną bramkę, ale raczej czynili to w formie kontrataków.

W 20. minucie gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Filip Brzostowski, ale jego strzał z pola karnego został wybroniony. Niedługo przed przerwą swoją okazję miał Mikołaj Panowicz, jednak i jemu zabrakło precyzji. Uderzył futbolówkę głową i przeniósł ją nad poprzeczką bramki gości.

Na drugą połowę swarzędzanie wrócili w zupełnie innym zestawieniu personalnym. Zaczęli dość niemrawo, niemniej z czasem zyskiwali coraz większą przewagę. Owocem dominacji było zdobycie bramki w 65. minucie. Na listę strzelców wpisał się Witold Walkowiak, który z boku boiska wszedł w pole karne i uderzył piłkę w taki sposób, że zatrzepotała ona w siatce.

Później SKS miał jeszcze kilka okazji, by powiększyć przewagę bramkową. Niestety żadnej z nich nie wykorzystał. Tym samym podopieczni trenera Bekasa zanotowali trzecią wygraną w trwającym okresie przygotowawczym przed rundą rewanżową IV ligi.

Unia Swarzędz – Lipno Stęszew 1:0 (0:0)

Bramka: Witold Walkowiak (65′).

Skład Unii w I połowie: Dominik Nowicki – Jakub Czapliński, Radosław Barabasz, Filip Soboń, Patryk Pawłowski – Wojciech Antczak, Damian Pawlak, Filip Brzostowski – zawodnik testowany, Mikołaj Panowicz, Jan Paczyński.

Skład Unii w II połowie: Andrzej Budnik – Mateusz Maluśki, Kacper Janik, Tomasz Neumann, Adrian Chopcia – Igor Jurga, Hubert Kisiel, Bartosz Nowacki – Witold Walkowiak, Łukasz Zagdański, Mateusz Świergiel.