Z charakterem, ale bez punktów. Unia przegrała z Flotą

Piłkarze „Dumy Swarzędza” zanotowali dwunastą porażkę w bieżącym sezonie. Tym razem ulegli nieznacznie u siebie Flocie Świnoujście 2:3.

Unici wyszli na mecz w mocno ofensywnym ustawieniu, chcąc od pierwszej minuty zdominować rywala. Zawodnicy Floty pozostawali jednak niewzruszeni, radząc sobie z atakami swarzędzan. Rewanżowali się kontratakami, cierpliwie czekając na okazje.

W 12. minucie zdołali wykorzystać jedną z nich. Paweł Iskra dostał długie podanie z głębi boiska i po opanowaniu futbolówki, stając naprzeciw bramkarza Unii, umieścił ją w siatce. Pięć minut później było już 2:0. Ten sam zawodnik otrzymał zagranie z boku boiska i strzałem z kilku metrów sfinalizował sytuację.

Strata dwóch bramek w tak krótkim czasie mocno rozzłościła gospodarzy, którzy zaczęli atakować z większym polotem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 25. minucie Mateusz Roszak zagrał do wchodzącego w pole karne przyjezdnych Maksymiliana Szwaka, a ten pewnym strzałem po ziemi zdobył bramkę kontaktową.

Po zmianie stron Flota miała co najmniej dwie okazje, by podwyższyć prowadzenie, ale Mateusz Filipowiak dwoił się i troił w bramce, by do tego nie dopuścić. Gola można było za to zobaczyć po drugiej stronie boiska. Tam w 70. minucie Mateusz Roszak wykonał rzut rożny, po którym głową piłkę do bramki skierował Igor Jurga.

Gdy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, drużyna ze Świnoujścia w samej końcówce wyprowadziła trzeci cios. Piłkarze Floty przejęli piłkę po błędzie jednego z Unitów i Paweł Iskra w sytuacji sam na sam ustalił rezultat spotkania na 3:2 dla swojego klubu.

Niestety w rundzie zasadniczej w meczu Unia – Flota miała miejsce niemal bliźniacza sytuacja. Wtedy także Wyspiarze przechylili szalę zwycięstwa w samej końcówce i również autorem decydującego trafienia był wspomniany Iskra.

Unia Swarzędz – Flota Świnoujście 2:3 (1:2)

Bramki: Paweł Iskra (12’, 17’, 90’) – Maksymilian Szwak (25’), Igor Jurga (70’).

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Maksymilian Szwak (58’ Filip Małek), Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Paweł Bednarski (72’ Paweł Koralewski) – Igor Jurga, Mateusz Roszak, Hubert Kisiel, Wojtek Antczak (60’ Krzysztof Wolkiewicz, 85’ Filip Soboń), Gerard Pińczuk (14’ Michał Niedźwiedzki) – Mikołaj Łopatka.