Wysoki remis z Pogonią. Hattrick Barabasza

Swarzędzanie mają za sobą pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Zremisowali w nim z na wyjeździe z Pogonią Mogilno 4:4, przy dużym udziale Radosława Barabasza, który zdobył trzy bramki.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 11. minucie. Drugą bramkę zdobyli niespełna pół godziny później. Unici zdołali odpowiedzieć tuż przed przerwą. Wówczas jeden z piłkarzy Pogoni sfaulował w polu karnym Mikołaja Łopatkę i sędzia odgwizdał jedenastkę. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Radosław Barabasz.

Druga połowa to swoista wymiana ciosów. W 60. minucie przyjezdni zdołali wyrównać. Do siatki Pogoni trafił jeden z zawodników testowanych przez swarzędzką drużynę, który „poprawił” strzał Filipa Silskiego.

Po dziesięciu minutach ponownie wygrywała mogileńska ekipa, ale dosłownie kilkadziesiąt sekund później odpowiedział Radosław Barabasz, który z rzutu wolnego strzelił na 3:3.

Oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bardzo blisko tego był klub z województwa kujawsko-pomorskiego, który w 75. minucie po raz czwarty znalazł drogę do bramki SKS-u. Ostatecznie jednak popularny „Baca” udowodnił swoją skuteczność w wykonywaniu stałych fragmentów gry i tuż przed ostatnim gwizdkiem zdobył bramkę z rzutu wolnego na 4:4.

Pogoń Mogilno – Unia Swarzędz 4:4 (2:1)

Bramki dla Unii: Radosław Barabasz (45′ – z rzutu karnego, 71′, 90′), zawodnik testowany (60′).

Wystąpili w meczu: Marcin Tomaszewski, Radosław Barabasz, Paweł Koralewski, Patryk Pawłowski, Wojciech Antczak, Igor Jurga, Gerard Pińczuk, Mikołaj Łopatka, Hubert Goncerzewicz, Filip Silski, Aleksander Pawlak oraz zawodnicy testowani.