Przejdź do treści

Wysoka porażka z SV Victoria Seelow. „Wynik jest sprawą drugorzędną”

Pierwszy sparing Unitów na obozie w Słubicach z SV Victoria Seelow zakończył się wyraźną przegraną swarzędzan. Klub z niemieckiej ligi regionalnej wygrał spotkanie 5-0.

– To, co nas na pewno różniło od drużyny przeciwnej to etap przygotowań – mówił po meczu szkoleniowiec Unii Jakub Ostrowski. – My jesteśmy po dwóch ciężkich dniach i trudy treningów dały o sobie znać. Natomiast Victoria w kolejny piątek (17 lutego – przyp. J.P) rozpoczyna rozgrywki ligowe. I było widać tę różnicę między przeciwnikami a naszymi zawodnikami w mobilności i przemieszczaniu się – podkreślił.

Spotkanie do końca pierwszej połowy nie wyglądało źle, bowiem „niebiesko-biali” schodzili z boiska po 45 minutach ze stratą tylko jednej bramki. Niestety drugą odsłonę całkowicie zdominowali piłkarze zza zachodniej granicy, udowadniając to strzeleniem czterech następnych goli.

– Co do samej gry to jestem zadowolony, z tego względu że to, na co umawialiśmy się z zespołem przed meczem, staraliśmy się jak najlepiej realizować. Wynik jest jakby sprawą drugorzędną – zaznaczył popularny „Ostry”.

Powiedział także, że wynik zacznie mieć znaczenie dopiero, gdy rozpoczną się rozgrywki ligowe, wraz z którymi zacznie się walka o punkty.

– Obecnie skupiamy się na tym, żeby tę naszą grę zorganizować jak najlepiej niezależnie od tego z kim gramy i gdzie gramy. Po tym spotkaniu wiemy, co już mamy przepracowane, a co jeszcze mamy do zrobienia – zakończył trener „Dumy Swarzędza”.

Unia Swarzędz – SV Victoria Seelow 0:5 (0:1)

 Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.