Wyraźny triumf Unitów

Po remisie na początek przygotowań, przyszedł czas na pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Zawodnicy „Dumy Swarzędza” w meczu kontrolnym pokonali u siebie Victorię Września 4:0.

Gospodarze objęli prowadzenie w 4. minucie spotkania. Do bramki po rzucie rożnym trafił zawodnik testowany. Później piłkarze Patryka Kniata próbowali podwyższyć prowadzenie, niestety nieskutecznie. Po upływie około dwudziestu minut przyjezdni coraz śmielej radzili sobie w ataku. Mieli kilka dogodnych sytuacji, by wyrównać, jednak albo brakowało im skuteczności albo defensywa Unii wywiązywała się ze swoich zadań.

Na drugą połowę sparingu obie drużyny wróciły na boisko w mocno zmienionych składach. O ile w przypadku Victorii rotacje personalne spowodowały spadek jakości gry zarówno w defensywie, jak i w ofensywie, to swarzędzanie po przerwie mieli w ataku zdecydowanie więcej animuszu.

Gola na 2:0 w 68. minucie strzelił Patryk Pawłowski, który po otrzymaniu celnego podania, wbiegł w pole karne rywala, mijając przy tym kilku przeciwników i uderzeniem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Kolejne dwie bramki padły w końcowej fazie spotkania. Najpierw w 83. minucie Gerard Pińczuk głową podwyższył na 3:0, a dzieła chwilę przed ostatnim gwizdkiem dokończył Radosław Barabasz.

Unia Swarzędz – Victoria Września 4:0 (1:0)

Bramki: zawodnik testowany (4′), Patryk Pawłowski (68′), Gerard Pińczuk (83′), Radosław Barabasz (90′).

Zagrali w meczu: Andrzej Budnik, Mateusz Filipowiak, Tomasz Neumann, Filip Małek, Maksymilian Szwak, Patryk Pawłowski, Radosław Barabasz, Filip Soboń, Mateusz Maluśki, Wojciech Antczak, Igor Jurga, Hubert Kisiel, Mateusz Roszak, Krzysztof Wolkiewicz, Gerard Pińczuk, Jan Paczyński, Mateusz Molewski, Michał Przybyła.