Wypuścili zwycięstwo z rąk. Unici remisują z Victorią

Kilku minut zabrakło podopiecznym Tomasza Bekasa, by cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów w ligowym pojedynku. Po błędzie defensywy w końcówce meczu i skutecznym kontrataku rywali, zremisowali z Victorią Września 1:1.

Pierwsza odsłona spotkania była z obu stron aż nadto zachowawcza. Żadna z drużyn nie ryzykowała konstruowania buńczucznych ataków, czekając cierpliwie na dogodny moment do natarcia. Najbliżej trafienia wśród Unitów był Mikołaj Panowicz. W 25. minucie meczu znalazł się on w polu karnym Victorii i oddał strzał po długim słupku. Niestety golkiper gospodarzy sparował futbolówkę.

Po zmianie stron i kilku przetasowaniach w składzie przyjezdnych, „Duma Swarzędza” zaczęła wyraźnie dominować. Jej piłkarze tworzyli wiele sytuacji, ale niestety w kluczowych momentach albo brakowało precyzji albo obrona Victorii stawała na wysokości zadania. Natomiast wrześnianie dochodzili do głosu w ofensywie głównie wtedy, gdy Unici popełniali błędy w rozegraniu. Z upływem czasu rywalizacja coraz bardziej się zaogniała i bramka wisiała w powietrzu.

Rezultat spotkania w 80. minucie otworzył Łukasz Zagdański, który będąc w polu karnym, uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Jakub Czapliński. Po objęciu prowadzenia „niebiesko-białym” brakowało pewności w dalszej grze. Zemściło się to w 86. minucie, gdy Mohamed Tayachi wykorzystał błąd defensywy Unii i wyrównał stan meczu na 1:1.

W samej końcówce oba zespoły starały się jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. SKS swoich szans upatrywał w ataku pozycyjnym, a Victoria z kontr. Obie strategie okazały się nieskuteczne i sobotnia batalia zakończyła się remisem.

Victoria Września – Unia Swarzędz 1:1 (0:0)

Bramki: Mohamed Tayachi (86’) – Łukasz Zagdański (80’).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Filip Soboń (70’ Radosław Barabasz), Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Adrian Chopcia (55’ Igor Jurga), Wojciech Antczak, Marek Nyćkowiak (60’ Damian Pawlak), Witold Walkowiak (55’ Kamil Kanior), Jan Paczyński – Mikołaj Panowicz (46’ Łukasz Zagdański).