Przejdź do treści

Wyniki przeciętne, gra obiecująca

Choć Unia w tym okresie przygotowawczym jeszcze nie wygrała, to nikt nie podnosi larum z tego powodu. Gra swarzędzan bowiem zarówno w piątkowym meczu z Victorią Września, jak i zwłaszcza w sobotnim spotkaniu z Wartą Poznań napawa optymizmem.

Unici rozpoczęli weekendowe zmagania w piątkowe popołudnie we Wrześni. Na pierwszą połowę po niebiesko-białej stronie wybiegli bardziej doświadczeni zawodnicy. Toczyli oni wyrównany bój z wrześnianami, a momentami zyskiwali nawet przewagę. Wywalczyli dużo rzutów różnych, ale nie potrafili zamienić ich na bramki.

Po zmianie stron w drużynie Tomasza Bekasa grali głównie młodzi zawodnicy. Niestety mimo walecznej postawy dali Victorii przejąć inicjatywę. Zaowocowało to bramką dla gospodarzy w 51. minucie. Jej autorem został Orlande Kpassa. Swarzędzanie starali się odrobić straty, ale tego dnia to wrześnianie lepiej operowali piłką i prezentowali efektywniejszy atak pozycyjny.

Victoria Września – Unia Swarzędz 1:0 (0:0)

Bramka: Orlande Kpassa (51′).

Nazajutrz do Swarzędza przyjechał dwukrotny mistrz Polski – Warta Poznań. Przedpołudniowy sparing lepiej rozpoczęli „Zieloni”. W 18. minucie po celnym dośrodkowaniu z boku boiska głową piłkę do bramki skierował zawodnik testowany. Cztery minuty później było już 2:0. Tym razem inny zawodnik testowany popisał się silnym strzałem z pola karnego.

Później jednak było już tylko lepiej. W 33. minucie zawodnik testowany zdobył bramkę kontaktową. Dostał długie podanie od jednego z kolegów z niebiesko-białej drużyny i wykorzystał sytuację sam na sam.

W drugiej połowie „Duma Swarzędza” w nieco zmienionym zestawieniu personalnym przejęła inicjatywę. Jej piłkarze dochodzili do licznych okazji, ale tylko jedną z nich zamienili na bramkę. W 56. minucie po zagraniu ręką w polu karnym jednego z Warciarzy sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Tomasz Neumann.

Unia Swarzędz – Warta Poznań 2:2 (1:2)

Bramki: zawodnik testowany (33′), Tomasz Neumann (56′ – z rzutu karnego) – zawodnik testowany (18′), zawodnik testowany (22′).

fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.