Przejdź do treści

Wybierz Unitów!

Ruszyło głosowanie w swarzędzkim plebiscycie Sportowiec Roku 2018. Zachęcamy do wsparcia Ani Starszak, Sebastiana Nowickiego oraz naszego klubu.

Głosy można oddać na stronie swarzedz.pl/plebiscyt i należy to uczynić – niezależnie od tego kogo chcemy poprzeć – do 23 lutego. Poniżej sylwetki kandydatów „Dumy Swarzędza”.

Sportowiec Roku – kategoria do 18 roku życia
Ania Starszak

Adeptka zapasów, z którą cała Unia Swarzędz wiąże duże nadzieje. Mimo że treningi na macie rozpoczęła dopiero w listopadzie 2017 roku, to już teraz może pochwalić się wieloma sukcesami. W 2018 roku wzięła udział w 12 turniejach i każdy z nich kończyła na podium. Przystąpiła do 43 walk, z których wygrała 38, czyli niemal 90% pojedynków. Z każdym miesiącem podopieczna trenera Leonarczyka coraz bardziej się rozwija.

Sportowiec Roku – kategoria powyżej 18 roku życia
Sebastian Nowicki

Najzdolniejszy młody zapaśnik klubu z ul. Św. Marcina 1. W swojej kategorii wagowej, czyli 60 kilogramów, jest jednym z najlepszych zawodników w zapasach w stylu klasycznym w całej Polsce. W 2018 roku został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów, był ósmy na Mistrzostwach Europy Juniorów, a także wziął udział w Mistrzostwach Świata Juniorów. Poza sukcesami młodzieżowymi coraz lepiej radzi sobie także w zapasach seniorskich. Ma już za sobą walki w Krajowej Lidze Zapaśniczej w barwach WKS WZS Grunwald – Sobieski Poznań.

Drużyna Roku 2018
Unia Swarzędz

Najstarszy klub sportowy w mieście założony 15 sierpnia 1921 roku z inicjatywy Mariana Zaporowskiego. Przez ponad 95 lat „Duma Swarzędza” wychowała tysiące sportowców. Obecnie klub składa się z czterech sekcji – piłkarskiej, zapaśniczej, lekkoatletycznej oraz gimnastycznej, skupiając ponad 600 zawodników. Najpopularniejsza Drużyna Sportowa roku 2017.

jp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.