Przejdź do treści

Wilki poskromione. Pewny triumf Unitów

Zespół Tomasza Bekasa nie zatrzymuje się. Właśnie odniósł dziewiąte zwycięstwo w sezonie pokonując Wilki Wilczyn 4:1.

Drużyna gości wyszła na boisko z 15-minutowym opóźnieniem. Nieoficjalnie wiadomo, że był to wyraz protestu zawodników wobec sytuacji wewnątrz ich klubu. Po pierwszym gwizdku piłkarze Wilków również byli spóźnieni, zwłaszcza grając w obronie.

Mimo tego to oni otworzyli wynik spotkania. W 14. minucie gola strzelił Mikołaj Ruta, który wykorzystał błąd swarzędzkiej defensywy. Po stracie bramki gospodarze oprzytomnieli, skupiając się już nie tylko na grze w ofensywie, ale także na rozważnym rozgrywaniu piłki od tyłu.

W 18. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Filip Brzostowski, niestety uderzył koło słupka. Co mu się nie udało wtedy, to dopiął sześć minut później. Wówczas po dośrodkowaniu Witolda Walkowiaka „Brzoza” strzałem z powietrza wpisał się na listę strzelców.

Wynik remisowy w żadnym wypadku nie satyfakcjonował Unitów, którzy atakowali dalej. W 38. minucie Walkowiak ponownie z lewej strony zagrał do Brzostowskiego, a środkowy pomocnik Unii z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron wciąż przeważali podopieczni Tomasza Bekasa. W 51. minucie strzał Jana Paczyńskiego dobił Mikołaj Panowicz i podwyższył prowadzenie na 3:1. Trzynaście minut później Panowicz odwdzięczył się koledze i dograł mu piłkę, a Paczyński strzałem z pola karnego ustalił rezultat meczu na 4:1.

Unia Swarzędz – Wilki Wilczyn 4:1 (2:1)

Bramki: Filip Brzostowski (24′, 38′), Mikołaj Panowicz (51′), Jan Paczyński (68′) – Mikołaj Ruta (14′).

Skład Unii: Dominik Nowicki – Mateusz Maluśki, Tomasz Neumann, Filip Soboń (74′ Mikołaj Rakowski), Adrian Chopcia (84′ Bartosz Nowacki) – Wojciech Antczak, Igor Jurga, Jan Paczyński (79′ Jakub Błachowicz), Witold Walkowiak (69′ Patryk Pawłowski), Filip Brzostowski (74′ Marek Nyćkowiak) – Mikołaj Panowicz (69′ Mikołaj Łopatka).