Przejdź do treści

Wielkie sukcesy naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy w Toruniu

W 14. Halowych Mistrzostwach Europy Masters w Lekkiej Atletyce i Mistrzostwach Europy w Maratonie Masters, które odbywały się w Toruniu od 17-23.03.2024 wystartowało ok. 3500 zawodników z 38 krajów z Europy i 18 krajów spoza Starego Kontynentu. Reprezentacja Polski Masters liczła 977 osób. 

Polska zdobyła łącznie 250 medali z tego 102 złote,78  srebrnych i 70 brązowych i zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej wyprzedzając takie kraje jak Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja.

Reprezentanci Unii Swarzędz Danuta i Andrzej Kapturscy startowali w kategorii wiekowej K70,M70. Dla Andrzeja był to ostatni start w tej kategorii bowiem w przedostatni dzień rywalizacji zmienił kategorię na M75.

Danuta odniosła największy sukces zdobywając 2 brązowe medale w rzucie młotem i rzucie ciężarkiem a w rzucie dyskiem zajęła 4 miejsce, 5 miejsce w pchnęciu kulą, 6 w rzucie oszczepem.

Andrzej zajął 19 miejsce w pchnięciu kulą, 17 w rzucie dyskiem, 14 miejsce w rzucie oszczepem, 13 w rzucie młotem i 12 w rzucie ciężarkiem.

 

Andrzej dostąpił  również zaszczytu  chorążego reprezentacji Polski.

 

„W zawodach krajowych i międzynarodowych masters bierzemy udział od 18 lat i zawsze reprezentujemy nasz klub SKS UNIA Swarzędz” – mówią zadowoleni sportowcy Danuta i Andrzej Kapturscy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.