Wielkie rozczarowanie. SKS przegrał z Pogonią

Po raz trzeci w tym sezonie Unici wracają z meczu wyjazdowego z niczym. Tym razem ponieśli porażkę z Pogonią Lwówek 0:3.

W pierwszej połowie swarzędzanie dominowali, ale to gospodarze schodzili na przerwę z przewagą bramkową. W 30. minucie Błażej Wieśko uderzył z okolic 20 metra i skutecznie zaskoczył bramkarza Unii – Andrzeja Budnika. Był to jedyny celny strzał Pogoni w pierwszej odsłonie.

Po zmianie stron gospodarze chcąc uniemożliwić podopiecznym Patryka Kniata odrobienie strat, grali bardzo agresywnie. Miało to negatywny wpływ na nastroje przyjezdnych, a zwłaszcza Igora Jurgi, który w 58. minucie zobaczył czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie.

Szanse Unitów na zremisowanie lub nawet wygranie meczu znacząco zmalały. Zwłaszcza po tym jak chwilę później piłkarze LTP zanotowali drugie trafienie. Guilherme Macedo wykorzystał błąd swarzędzkiej defensywy i wpisał się na listę strzelców.

Strata drugiej bramki nieco pobudziła zawodników Unii do działania. Stworzyli kilka sytuacji, ale nie potrafili żadnej z nich sfinalizować. Zamiast tego kilka minut przed ostatnim gwizdkiem piłkarz Pogoni – Krystian Koszuta strzelił trzeciego gola dla swojej drużyny i tym samym ustalił rezultat spotkania na 3:0.

Niestety jest to już czwarta przegrana swarzędzkiego zespołu w tym sezonie. Zamiast piąć się w górę tabeli „niebiesko-biali” zadomawiają się powoli w środku stawki. W nadchodzącą sobotę będę mieli okazję do rehabilitacji. Zagrają na własnym stadionie o godz. 14:00 z kolejną Pogonią, tą z Nowych Skalmierzyc.

Pogoń Lwówek – Unia Swarzędz 3:0 (1:0)

Bramki: Błażej Wieśko (30’), Guilherme Macedo (60’), Krystian Koszuta (84’).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Aleksander Pawlak, Filip Soboń (71′ Marcin Nowicki), Radosław Barabasz, Damian Buczma (65′ Patryk Pawłowski) – Mateusz Świergiel (54′ Jan Paczyński), Igor Jurga, Wojciech Antczak, Mateusz Molewski (75′ Marcin Łażewski), Gerard Pińczuk – Krystian Pawlak.