Przejdź do treści

Warto grać do końca! Unia pokonała Pogoń Nowe Skalmierzyce

Podopieczni Tomasza Bekasa podczas sobotniego meczu pokazali swoją waleczność. Do 89. minucie przegrywali starcie z Pogonią Nowe Skalmierzyce 0:1, ale ostatecznie wygrali 2:1.

Oba zespoły ostrożnie podeszły do tej batalii o ligowe punkty. Grali na tyle zachowawczo, że przez pierwsze pół godziny próżno było szukać dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Dopiero pod koniec pierwszej części gry Unici nieco zepchnęli rywali do obrony.

W efekcie mieli dwie okazje na gola. Jako pierwszy szansę, by wpisać się na listę strzelców miał Filip Tuliszka, który w 35. minucie w okolicach pola karnego uderzył nad poprzeczką bramki Pogoni. Dziesięć minut później celny strzał po składnej akcji zespołu oddał Dominik Chromiński, ale golkiper gospodarzy poradził sobie z tą próbą.

Po zmianie stron sobotnie spotkanie nabrało tempa. W pierwszym kwadransie przeważali Unici, zaś przez kolejne piętnaście minut lepsi byli piłkarze Pogoni. Niestety o ile swarzędzanom nie udało się spożytkować wcześniejszej przewagi, o tyle gospodarze skrzętnie ją wykorzystali. Tym samym w 73. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Filipa Szewczyka.

Kolejnym ważnym momentem tego meczu była 80. minuta, gdy kapitan Pogoni – Marcin Lis obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę. Wówczas w szeregach gospodarzy pojawił się chaos, co sprawnie wykorzystali Unici, przejmując kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

W 84. minucie Michał Grobelny oddał groźny strzał zza pola karnego, ale niestety przy tej próbie zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny. Na szczęście kilka minut później defensywa piłkarzy z Nowych Skalmierzyc nie miała już nic do powiedzenia.

W 89. minucie Mateusz Maluśki po zagraniu Krzysztofa Biegańskiego strzałem z pola karnego wyrównał stan meczu na 1:1. Natomiast kilkadziesiąt sekund później w podobnej sytuacji, choć już z innymi wykonawcami zawodnicy „Dumy Swarzędza” przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Filip Tonder, a kluczowym podaniem w tej akcji popisał się Michał Niedźwiedzki.

Dla Unitów sobotnia wygrana z Pogonią jest o tyle wyjątkowa, że jest to ich pierwszy wyjazdowy triumf od połowy sierpnia. Co więcej piłkarze trenera Bekasa dopisując sobie w tej kolejce komplet oczek, wskoczyli na 4. miejsce w tabeli Betclic 3. Ligi i tracą do lidera – Sokoła Kleczew 5 punktów.

Teraz swarzędzan czeka kolejny pojedynek pomiędzy drużynami z Wielkopolski. W piątek o 15:30 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu podejmą beniaminika rozgrywek, Kotwicę Kórnik.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Unia Swarzędz 1:2 (1:2)

Bramki: Filip Szewczyk (73’) – Mateusz Maluśki (89’), Filip Tonder (90’).

Skład Unii: Adam Stachowiak – Kamil Dałek (75’ Mateusz Maluśki), Adrian Laskowski, Tomasz Dejewski (80’ Bartosz Urbaniak), Aleksander Theus – Michał Grobelny, Filip Tuliszka (80’ Michał Niedźwiedzki), Gracjan Goździk (65’ Krzysztof Biegański), Dominik Chromiński, Tymoteusz Klupś (65’ Filip Tonder) – Łukasz Spławski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.