Przejdź do treści

W sobotę z Iskrą, by podtrzymać passę

Unia zwycięska przez trzy tygodnie z rzędu? W sobotę SKS będzie miał bardzo dobrą szansę, by spełnić nadzieje kibiców. O 15:00 w Szydłowie gramy z tamtejszą Iskrą.

Iskra Szydłowo to klub założony w 1946 roku. Ludowy Zespół Sportowy od sezonu 2013/14 gra w IV lidze. Tegoroczne rozgrywki są już drugimi, w których Iskra posiada status jednego z najpoważniejszych kandydatów do awansu. W bieżącym sezonie piłkarze z Szydłowa na razie radzą sobie w miarę dobrze. LZS zajmuje czwarte miejsce w stawce z 19 punktami na koncie i do lidera – Gromu Plewiska – traci trzy oczka. Warto zaznaczyć, że zespół z północy Wielkopolski ma drugi najskuteczniejszy atak w lidze (24 zdobyte bramki). Lepsza pod tym względem jest tylko Nielba Wągrowiec, której piłkarze strzelili na razie aż 26 goli.

Piłkarze Unii zagrają  w sobotę o przedłużenie passy zwycięstw. Swarzędzanie  wygrali bowiem ze swoimi rywalami w dwóch ostatnich kolejkach (2:1 z Zielonymi Lubosz i 1:0 z GKS-em Dopiewo). Jeśli w Szydłowie podopieczni Jakuba Ostrowskiego zdobędą komplet  punktów, wówczas zanotują najlepszą serię w bieżących rozgrywkach. O wpadce w okręgowym Pucharze Polski w Swarzędzu mało kto już pamięta. Wszyscy skupiają się tylko na lidze i na tym, by z szóstej pozycji cały czas piąć się w górę tabeli.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00 na stadionie w Szydłowie.

Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.