Przejdź do treści

Vinícius Ferreira piłkarzem Unii Swarzędz

Dział sportu SKS sfinalizował kolejny zimowy transfer. Tym razem do pierwszej drużyny dołączył napastnik z Brazylii, Vinícius Ferreira Dias.

25-latek jest wychowankiem brazyjlskiego CR Flamengo. Karierę kontynuował w Polsce, a dokładniej w Cracovii. Co ciekawe trafił do grodu Kraka, ponieważ został dostrzeżony przez ówczesnego szkoleniowca „Pasów” – Michała Probierza podczas jego wizyty w Brazylii.

W biało-czerwonych barwach Vinícius Ferreira występował głównie w zespole rezerw. Na III-ligowych boiskach uzbierał łącznie 23 występy, w których strzelił 5 goli. Ma jednak też za sobą debiut w Ekstraklasie. W sezonie 2018/19 wszedł na boisko w 73. minucie meczu pomiędzy Cracovią a Śląskiem Wrocław (1:1). Był częścią drużyny, która sięgnęła po Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

Po niespełna trzyletnim pobycie w Cracovii Vinícius Ferreira wrócił do swojego kraju. Tam bronił barw kolejno: Desportiva Ferroviária, AD Internacional de Minas oraz Ipatinga FC.

Od lutego 2024 roku Brazylijczyka można oglądać ponownie w naszym kraju. 25-letni napastnik związał się z IV-ligowym RKS Radomsko. W województwie łódzkim był prawdziwym postrachem bramkarzy rywali. W rundzie jesiennej zdobył bowiem aż 10 bramek. Łącznie w klubie z Radomska rozegrał 36 meczów i strzelił w nich 17 goli.

Na kolejne trafienia Vinícius Ferreira będzie polował już w innym zespole. Właśnie podpisał kontrakt z Unią Swarzędz i pomoże jej w walce o punkty w Betclic 3 Lidze.

Olá Vinícius!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.