Victoria za mocna dla Unii

W pierwszym meczu kontrolnym przed IV-ligowymi zmaganiami w sezonie 2017/18 Unici ulegli Victorii Września 1:2. Honorową bramkę dla SKS-u zdobył Tomasz Neumann.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, chwilami tylko zespół z Wrześni zyskiwał przewagę. W pierwszej połowie groźną akcję miał Tomasz Węcławek, który trafił w słupek bramki gospodarzy. Natomiast piłkarze Victorii stworzyli trzy dogodne sytuacje do strzelenia gola i jedną z nich udało im się wykorzystać.

Po pierwszej połowie trener Ostrowski dokonał ośmiu zmian, co oznacza, że podczas sparingu w barwach swarzędzkiej Unii wystąpiło w sumie 19 futbolistów. Gospodarze także wystawili dwie różne jedenastki.

W drugiej odsłonie podopieczni Czesława Jakołcewicza po dośrodkowaniu na głowę jednego z zawodników MKS-u podwyższyli rezultat spotkania na 2:0. „Duma Swarzędza” zdołała odpowiedzieć tylko raz. W 90. minucie Tomasz Neumann z rzutu wolnego pokonał golkipera klubu z Wrześni.

Victoria Września – Unia Swarzędz 2:1 (1:0)

Bramka dla Unii: Tomasz Neumann (90′)