Przejdź do treści

Upór popłaca. Swarzędzka Unia lepsza od janikowskiej

Podopieczni Tomasza Bekasa wygrali zacięty ligowy bój z Unią Janikowo. Pokonali imienniczkę 1:0 po golu w końcówce autorstwa Adama Boruckiego.

Pierwsze 20 minut należało do gości z Janikowa. „Duma Swarzędza” dała się zepchnąć do obrony, rzadko kiedy przechodząc do ofensywy. Dopiero z czasem spotkanie zaczęło się wyrównywać. Ostatecznie jednak żadna z drużyn nie zagroziła znacząco rywalowi.

Po zmianie stron piątkowa batalia nadal wyglądała dość niemrawo. Niemniej im bliżej było ostatniego gwizdka, tym częściej SKS sprawiał problemy „Sodowcom”. Zawodnicy trenera Bekasa dopięli swego w 88. minucie. Wówczas w polu karnym Unii Janikowo do futbolówki dopadł Jan Paczyński. Skrzydłowy swarzędzkiego klubu zagrał do Adama Boruckiego, a ten soczystym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Gospodarze utrzymali wynik do ostatniego gwizdka i mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów. Kolejny mecz swarzędzcy Unici zagrają na wyjeździe z innym beniaminkiem III ligi, Cartusią Kartuzy. Mecz odbędzie się w następną sobotę o 16:00.

Unia Swarzędz – Unia Janikowo 1:0 (0:0)

Bramka: Adam Borucki (88′).

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Jakub Czapliński (46′ Marcin Szeibe), Filip Soboń, Stanisław Jarysz, Oskar Kozłowski (65′ Adrian Chopcia) – Jan Paczyński (90′ Tomasz Neumann), Adam Borucki, Kacper Szymankiewicz (46′ Ernest Korek), Mateusz Maluśki, Patryk Pawłowski – Michał Miller (81′ Radosław Barabasz).