Unici zgasili Iskrę!

Piłkarze SKS-u wreszcie pokazali na co ich naprawdę stać. W 24. serii gier „Duma Swarzędza” pokonała u siebie Iskrę Szydłowo aż 8:2!

– Cieszymy się z tego wysokiego zwycięstwa – mówił po ostatnim gwizdku trener Unii Jakub Ostrowski. – Byliśmy konsekwentni w realizowaniu tego, co zapowiedzieliśmy sobie przed meczem i to wystarczyło – relacjonował szkoleniowiec.

Od samego początku gra swarzędzan wyglądała fenomenalnie. Już w 4. minucie rezultat spotkania otworzył Krzysztof Stępiński. Dwadzieścia minut później na listę strzelców wpisał się Dominik Nowacki. Goście jednak się nie poddawali. W 29. minucie jeden z zawodników Iskry pokonał Andrzeja Budnika i było 2:1.

Mimo bramki kontaktowej „niebiesko-biali” cały czas kontrolowali przebieg gry. Przed przerwą skonstruowali jeszcze wiele niebezpiecznych sytuacji. Dwie spośród nich udało im się wykorzystać. Do siatki – po raz drugi w tej batalii – trafili „Stępina” oraz „Kajtek”.

Po zmianie stron spotkanie wyglądało podobnie jak przed przerwą. Unia tworzyła liczne akcje podbramkowe, a Iskra próbowała się bronić i wyprowadzać kontrataki. Efekty tego były dokładnie takie same jak w pierwszej odsłonie. Bowiem druga połowa również zakończyła się rezultatem 4:1.

Krzysztof Stępiński dorzucając jedną bramkę skompletował hat-tricka, a poza nim gole dla SKS-u strzelili Jakub Marzyński, Mateusz Świergiel oraz Piotr Babuszkiewicz. Goście zdobyli drugą bramkę dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem. Warto dodać, że w 75. minucie na boisku w miejsce Tomasza Neumanna pojawił się Jan Głuchowski. Był to debiut w IV-ligowych rozgrywkach dla tego młodego obrońcy.

– Sam wynik pokazuje, że byliśmy skuteczni – podsumował boiskowe wydarzenia trener Ostrowski, który poruszył także temat mniej udanych spotkań w ostatnich tygodniach – Traciliśmy punkty, bo zabrakło nam precyzji w drobnych rzeczach, które miały wpływ na wynik. Niemniej teraz wiemy jak to wygląda i nad czym musimy pracować – zakończył.

Po tej kolejce swarzędzanie umocnili się na 5.pozycji w tabeli. Z 43 punktami na koncie tracą jedno oczko do trzeciej w stawce Tarnovii Tarnowo Podgórne. Już we wtorek Unici rozegrają kolejną ligową batalię. Rywalem będzie GKS Dopiewo.

Unia Swarzędz – Iskra Szydłowo 8:2 (4:1)

Bramki dla Unii: Krzysztof Stępiński (x3), Dominik Nowacki (x2), Jakub Marzyński, Mateusz Świergiel, Piotr Babuszkiewicz.

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Jakub Marzyński, Tomasz Neumann (75′ Jan Głuchowski), Patryk Pawłowski – Mikołaj Nowak, Paweł Koralewski, Tomasz Węcławek (59′ Kamil Boruń), Mateusz Świergiel (80′ Piotr Babuszkiewicz), Dominik Nowacki (71′ Kacper Sztuba) – Krzysztof Stępiński.