Unici zdali ostatni sprawdzian

Piłkarze „Dumy Swarzędza” będą mogli w dobrych humorach przygotować się do pierwszego tegorocznego meczu ligowego z Mieszkiem Gniezno. Na koniec serii sparingów pokonali bowiem Piast Kobylnica 4:1.

Niestety z racji kilku kontuzji w niebiesko-białych szeregach trener Tomasz Bekas nie mógł sprawdzić formy wszystkich podopiecznych tuż przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Szczęście w nieszczęściu, że zdrowi piłkarze pokazali stuprocentowe zaangażowanie. Efekty tego mieliśmy już w 5. minucie, kiedy Łukasz Zagdański wpisał się na listę strzelców po podaniu Damiana Pawlaka.

„Zagi” znalazł drogę do bramki również w 42. minucie. Wówczas napastnik Unii wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska. Generalnie przez całą pierwszą odsłonę meczu Unia zdecydowanie przeważała.

Po zmianie stron swarzędzanie nadal byli głodni bramek. W 65. minucie strzałem z wysokości pola karnego Damian Pawlak zdobył bramkę na 3:0. Tak wysoka przewaga nieco rozkojarzyła gospodarzy, co niezwłocznie wykorzystali zawodnicy Piasta. W 67. minucie zdobyli swoją pierwsza bramkę w tym sparingu.

Rezultat spotkania na 4:1 ustalił w 77. minucie zawodnik testowany. Co prawda obie drużyny miały jeszcze okazje na zdobycie bramki, ale zabrakło dokładności.

Unia Swarzędz – Piast Kobylnica 4:1 (2:0)

Bramki dla Unii: Łukasz Zagdański (5’, 42’), Damian Pawlak (65’), zawodnik testowany (77’).

Skład Unii w I połowie: Dominik Nowicki – Mateusz Maluśki, Filip Soboń, Kacper Janik, Adrian Chopcia – Igor Jurga, Wojciech Antczak, Damian Pawlak, Witold Walkowiak, Jan Paczyński – Łukasz Zagdański.

Skład Unii w II połowie: Andrzej Budnik – Radosław Barabasz, Filip Soboń, Kacper Janik, Adrian Chopcia – Igor Jurga, Bartosz Nowacki, Marek Nyćkowiak, Damian Pawlak, zawodnik testowany – Mikołaj Panowicz.