Przejdź do treści

Unici z medalami na Finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych!

Siedmiu biegaczy Unii Swarzędz bardzo dobrze zaprezentowało się na Finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych. Dwóch z nich – Mateusz Kłak i Arkadiusz Rembecki zdobyli nawet medale na swoich dystansach.

Zawody rozpoczęły Joanna Sobik i Milena Ćwiek, startem na 60 metrów. Obie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Asia dobiegła na 9. miejscu, tracąc zaledwie siedem setnych sekundy do 8. pozycji, która gwarantowała udział w ścisłym finale. Milena zakończyła rywalizację na 15. miejscu, co z pewnością można uznać za sukces, ponieważ był to jej debiut w zawodach tej rangi.

Kolejnym startującym – również na dystansie 60 metrów – był Mateusz Kłak. Po udanych eliminacjach dostał się do finału, tam po zaciętej walce, uległ tylko jednemu rywalowi, dzięki czemu wrócił z imprezy ze srebrnym medalem.

Po biegach sprinterskich nadszedł czas na rywalizację na nieco dłuższych dystansach. Olga Nowakowska reprezentowała barwy Unii w starcie na 600 metrów. Bieg finałowy, jak to zwykle bywa na tego typu imprezach, był pełen przepychanek. Olga wykazała się dużym, jak na swój wiek doświadczeniem, i dobiegła na 4 pozycji, znów poprawiając swój rekord życiowy.

Na deser zostały nam starty trzech zawodników. Piotra Brukwickiego, Tomka Wilka i Arka Rembeckiego. Cała trójka biegła na dystansie 300 metrów. Pierwsi startowali chłopcy z rocznika 2006. Zarówno Piotr jak i Tomek, pobiegli pierwszą część dystansu spokojnie, aby po 150 metrach zacząć przyspieszać. Ta taktyka okazała się skuteczna, ponieważ Tomek zakończył rywalizację na 6. miejscu, natomiast Piotr dobiegł do mety czwarty. Po roczniku 2006, wystartowali chłopcy o rok starsi – wśród nich Unita Arek Rembecki. „Aron” pobiegł bardzo odważnie, co nie tylko zagwarantowało mu poprawę życiówki o ponad dwie sekundy, lecz również umożliwiło zdobycie brązowego medalu.

Na koniec warto wspomnieć o nieobecnych tym razem Unitach, którzy przez cały czas trwania czwartków reprezentowali z sukcesami barwy naszego klubu. Zabrakło Młodych Orłów czyli Nikodema i Juliana, którzy zawsze startowali na 60 metrów; Witolda Urbaniaka, który w tym roku debiutował na czwartkach; a także Oskara „Sprężyny” Wicorka, który nie miał sobie równych w konkursach skoku w dal.

Serdecznie chciałbym podziękować Rodzicom młodych sportowców. To dzięki Państwu nasi zawodnicy mogą startować w czwartkach i zdobywać doświadczenie współzawodnicząc z rówieśnikami z całego województwa.

Szymon Bytniewski / jp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.