Unici z brązowymi medalami na Mistrzostwach Polski Młodzików

Listopadowe Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym Unia może zaliczyć do bardzo udanych. Drużynowo zajęła 4. miejsce, a trzech jej zawodników wywalczyło brązowe medale – Patryk Krobski, Michał Kałużny, Mateusz Wierzbiński.

Krobski sięgnął po brąz w kategorii do 35 kilogramów, pokonując w pojedynku o 3. miejsce Kajetana Wieczorka. Kałużny zapewnił sobie miejsce na podium w kategorii do 57 kilogramów, wygrywając w medalowej walce z Noe Wolskim. Natomiast Wierzbiński w kategorii do 85 kilogramów uplasował się na trzeciej pozycji, pewnie zwyciężając nad Igorem Kaczorem.

Jeśli chodzi o drużynową rywalizację to „Dumę Swarzędza” wyprzedziły jedynie drużyny: Sobieski Poznań, Unia Racibórz oraz Granica Gdańsk. Ex aequo z Unią 4. miejsce zajął zespół PTC Pabianice. Łącznie w rywalizacji wzięło udział aż 47 klubów z całej Polski.