Unici wywalczyli trzy medale Mistrzostw Polski U15!

Trzej młodzi zapaśnicy ze Swarzędza – Patryk Remlein, Patryk Krobski oraz Mateusz Wierzbiński osiągnęli świetne wyniki na Mistrzostwach Polski U15 Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym. Pierwszy z wymienionych wygrał swoją kategorią wagową, a pozostali dwaj Unici wywalczyli w swoich kategoriach wicemistrzostwo kraju.

Prestiżu zawodom odbywającym się Gomulinie dodawał fakt, że wywalczenie mistrzostwa w każdej z kategorii oznaczało automatycznie zdobycie przepustki na Mistrzostwa Europy Młodzików. Poważnie wzięli to sobie do serca zawodnicy Unii, którzy sprawnie przeszli przez pierwszy dzień turnieju i mogli nazajutrz wziąć udział w pojedynkach finałowych.

Pierwszy do walki stanął Patryk Remlein, który w kategorii do 38 kilogramów zmierzył się w finale z Leonem Rudnikiem – reprezentantem ZKS Miastko. Po zaciętym boju to Unita okazał się górą i mógł świętować zdobycie Mistrzostwa Polski oraz awans na Mistrzostwa Europy. Następny na macie pojawił się Patryk Krobski, rywalizujący z równieśnikami w kategorii do 41 kilogramów. Niestety Patryk nie zdołał powtórzyć wyczynu lżejszego kolegi z drużyny i przegrał walkę finałową na punkty 8:11 z Julianem Iwaszko z Kostrzyna nad Odrą.

Jako trzeci do pojedynku finałowego przystąpił Mateusz Wierzbiński, który walczył w kategorii do 75 kilogramów. Mimo bardzo dużego zaangażowania poniósł on porażkę i z mistrzowskiego tytułu cieszył się Adrian Drzewiecki z PTC Pabianice. Jedno mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa zagwarantowały Unii 4. miejsce (na 35 klubów) w klasyfikacji drużynowej.

Gratulacje dla zawodników oraz sztabu trenerskiego – Piotra Leonarczyka i Norberta Nogaja!