Przejdź do treści

Unici w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca

W II edycji plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Swarzędza zostało nominowanych czterech sportowców SKS-u oraz sam klub. Zachęcamy do głosowania!

W kategorii do 18 roku życia zostali nominowani Kacper Bandura i Bartosz Szukalski, w kategorii powyżej 18 roku życia Sebastian Nowicki i Mikołaj Nowak, zaś Unia znalazła się w gronie finalistów w kategorii „Najpopularniejsza drużyna sportowa”.

Głosować można do 3 lutego pod linkiem: swarzedz.pl/plebiscyt

Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych reprezentantów.

Kacper Bandura

Piłkarz Unii Swarzędz 2007, swoją karierę piłkarską zaczął w Akademii Reissa, skąd dostał się do Złotej Szkółki w Baranowie. Obecnie odnosi liczne sukcesy w barwach zespołu Unii Swarzędz rocznika 2007. Kacper może pochwalić się nie tylko triumfami drużynowymi, ale także następującymi wyróżnieniami indywidualnymi otrzymanymi w 2016 roku: został najlepszym strzelcem w Kalisz Cup oraz otrzymał dyplom dla najlepszego zawodnika Unii Swarzędz 2007. Warto także wspomnieć, że w 2015 i 2017 roku został wybranym najlepszym piłkarzem Polibuda Kids Cup.

Bartosz Szukalski

Piłkarz Unii Swarzędz 2005, taekwondzista. Młody uzdolniony futbolista trenujący także taekwondo. Urodził się w roku 2006, lecz gra w drużynie ze starszymi o rok zawodnikami pod okiem trenera Krzysztofa Stępińskiego. W 2016 roku Bartosz Szukalski miał duży wkład w awans rocznika 2005 do II ligi okręgowej, a także przyczynił się do zajęcia przez swój zespół 5. miejsca w bieżącym sezonie po rundzie jesiennej. W ubiegłym roku wystąpił z rocznikiem 2006 w eliminacjach do turnieju Grześkowiak Cup, które Unia zakończyła na pierwszym miejscu. Jego talent został nagrodzony powołaniem do reprezentacji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej 2006.

Sebastian Nowicki

Zapaśnik swarzędzkiej Unii, podopieczny trenerów Schneidera i Mazurka. Trenuje w swarzędzkim klubie od 2007 roku, osiągając znaczące sukcesy na arenie krajowej. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski, w 2016 roku zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Pabianicach, III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Kostrzynie n/Odrą oraz I miejsce na Pucharze Polski Juniorów w Wałbrzychu, członek kadry narodowej juniorów.

Mikołaj Nowak

Wychowanek swarzędzkiej Unii, której barwy reprezentuje niezmiennie od 7-go roku życia. Przeszedł wszystkie szczeble drużyn młodzieżowych, a w wieku 17 lat zadebiutował w seniorskim zespole. Od sezonu 2015/16 w pierwszej drużynie Unii (III liga) – 23 występy z 30 możliwych; sezon 2016/17 pierwsza drużyna Unii – IV liga – 13 występów z 15 możliwych. Zwrócił na siebie uwagę klubów z wyższych klas rozgrywkowych, na razie jednak podjął decyzję o kontynuowaniu przygody z piłką w swarzędzkim teamie.

Jan Piechota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.