Unici trzeci na Mistrzostwach Wybrzeża!

Zapaśnicy „Dumy Swarzędza” mają za sobą bardzo udany okres. W połowie marca przywieźli z Mistrzostw Wybrzeża Młodzików i Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Miastko worek medali.

W turnieju brało udział ponad 130 zawodników z 12 klubów w tym trzy zespoły z Kaliningradu. Drużynowo Unia zajęła wysokie trzecie miejsce. Natomiast indywidualnie swarzędzanie poradzili sobie równie dobrze, jeśli nie lepiej zdobywając w sumie dziesięć medali.

Na najwyższym stopniu podium stanęło pięciu Unitów (Olgierd Nowicki w kat. do 38 kg, Nicholas Kempiński w kat. do 44 kg, Mateusz Wierzbiński w kat. do 48 kg, Michał Gracz w kat. do 51 kg, Olaf Cierzniewski w kat. do 57 kg), dwóch „niebiesko-białych” sięgnęło po srebro (Aleks Mendel w kat. do 41 kg, Piotr Chełek w kat. do 62 kg), a trzech zdobyło brązowy medal (Patryk Krobski w kat. do 26 kg, Tymoteusz Czarnota w kat. do 41 kg i Albert Tylski w kat. do 44 kg).

Sukces zapaśników SKS-u skomentował trener Piotr Leonarczyk: – Jestem zadowolony z postawy zawodników. Ciężko trenują, aby godnie reprezentować Dumę Swarzędza na arenie ogólnopolskiej – mówił po zakończeniu turnieju. – Świetna postawa w rodzinnym mieście i na matach, gdzie wychował się trener Mazurek zaowocowała trzecim miejscem w klasyfikacji drużynowej. Cieszy mnie świetna atmosfera w drużynie i dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu – zakończył trener Leonarczyk.