Unici stłamsili Sokoła!

Nikt nie może zatrzymać „Dumy Swarzędza”! Unia wygrała piąty raz z rzędu, pokonując u siebie Sokoła Pniewy 3:1.

Już w 6. minucie spotkania SKS trafił do siatki. Niestety Krzysztof Stępiński, który skutecznie wykorzystał zagranie Dominika Nowackiego był na pozycji spalonej. Niespełna dziesięć minut później strzał Kamila Czaplickiego zza pola karnego odbił się od poprzeczki.

W 30. minucie Sokół wywalczył rzut rożny. Do rogu podszedł Bartłomiej Graczyk i… wkręcił piłkę do bramki Unii. Trzy minuty przed przerwą „niebiesko-biali” wyrównali. Mateusz Świergiel dostał futbolówkę w polu karnym i umieścił ją w siatce.

Po zmianie stron Unici szybko zaatakowali. W 47. minucie, po zamieszaniu pod bramką Sokoła, do piłki doszedł Dominik Nowacki, który lekkim uderzeniem wyprowadził SKS na prowadzenie.

Dwadzieścia minut przed ostatnim gwizdkiem było 3:1. Bramkę zdobył zmiennik Nowackiego – Marcin Nowicki. „Nowik” najpierw opanował celne zagranie… od golkipera gości, a potem pokonał go w akcji sam na sam. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Unia Swarzędz – Sokół Pniewy 3:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Świergiel (42′), Dominik Nowacki (47′), Marcin Nowicki (71′) – Bartłomiej Graczyk (30′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki (71′ Mikołaj Nowak), Filip Soboń, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Mateusz Świergiel, Paweł Koralewski (75′ Mikołaj Kistowski), Tomasz Węcławek (35′ Marcin Łażewski), Hubert Goncerzewicz – Dominik Nowacki (64′ Marcin Nowicki), Krzysztof Stępiński.