Przejdź do treści

Unici przetasują ligową tabelę? Pierwsza taka sytuacja w sezonie

Dotychczas piłkarze Patryka Kniata albo grali na początku każdej z serii gier albo walczyli o punkty mniej więcej w środku jej trwania. Teraz jednak meczem z Bałtykiem Gdynia zakończą kolejkę, a tym samym mogą znacznie wpłynąć na kształt tabeli.

Zwykle możliwość zdobycia trzech punktów lub zmarnowania takiej okazji w jednym spotkaniu nie miałaby w kontekście całego sezonu tak dużego znaczenia. Ten sezon III ligi jest jednak wyjątkowy i przy 22 drużynach uczestniczących w rozgrywkach oraz zbliżającym się podziale ligi, każde oczko może być na wagę złota. Zwłaszcza gdy zobaczymy jak niewielkie różnice punktowe dzielą większość zespołów.

Przypomnijmy, że po rozegraniu 21 kolejek zakończy się tzw. runda zasadnicza. Wówczas nastąpi podział drużyn na grupę A (zespoły z miejsc 1-8) oraz grupę B (ekipy, które zajęły lokaty niższe niż 8. pozycja). Wśród klubów z pierwszej grupy rozegra się walka o awans, a w grupie B – o utrzymanie.

Obecnie „Duma Swarzędza” jest na 15. miejscu w tabeli. W przypadku porażki może spaść na 17. pozycję, a w razie wygranej wskoczyć nawet na lokatę premiowaną awansem do grupy A.

Spotkanie z Bałtykiem rozpocznie się w niedzielę o godz. 19:30. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi na stadionie w Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.