Przejdź do treści

Unici powalczą o finał z Polonią Środa Wielkopolska

W piątek w siedzibie WZPN odbyło się losowanie par półfinałowych Fortuna Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. “Duma Swarzędza” trafiła na Polonię Środę Wielkopolska.

Polonia to zespół dobrze znany swarzędzanom. Zarówno klub ze Środy Wielkopolskiej, jak i SKS rywalizują na co dzień w rozgrywkach III liga. Co prawda poloniści grają w grupie mistrzowskiej, a Unici spadkowej, ale przed podziałem ligi zdążyli się ze sobą spotkać. W rundzie zasadniczej na stadionie w Środzie Wielkopolskiej padł bezbramkowy remis.

W tym samym miejscu odbędzie się nadchodzący mecz pucharowy. Polonia została rozlosowana jako pierwsza, co oznacza, że to właśnie jej przypadnie rola gospodarza. Samo spotkanie zaplanowane jest na środę, 19 maja.

Przypomnijmy, że piłkarze Unii dotychczas w trwającej edycji rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski pokonali trzy drużyny. W 1/16 finału wyeliminowali IV-ligową Wartę Międzychód (2:1), w następnej fazie wygrali z IV-ligowym zespołem rezerw KKS Kalisz (3:0), a ostatnio po rzutach karnych wyrzucili za burtę również IV-ligową Wartę II Poznań (0:0 k. 5:4).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.