Unici pokazali hart ducha. Remis w meczu z rezerwami Pogoni

Zawodnicy Tomasza Bekasa podczas środowego sparingu dokonali spektakularnego zwrotu akcji. Gdy młodzi Portowcy w 51. minucie prowadzili 3:0 i już witali się z gąską, to swarzędzanie nie odpuścili i ostatecznie doprowadzili do wyrównania.

Przez pierwsze dziesięć minut lepiej radzili sobie piłkarze drugiej drużyny MKS. Unici potrzebowali czasu, by w zestawieniu z wieloma zawodnikami testowanymi w składzie znaleźć boiskowe zrozumienie. Zanim jednak do tego doszli, to już przegrywali 0:1. W 8. minucie jeden z Portowców skorzystał z niefrasobliwości obrony Unii i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po kwadransie gry „Duma Swarzędza” nawiązała równorzędną walkę, coraz częściej zagrażając bramce ekipy ze Szczecina. Dwie okazje miał Witold Walkowiak, którego najpierw powstrzymał bramkarz Pogoni, a potem brak dokładności. W międzyczasie swoją szansę miał też Mateusz Maluśki, ale szczeciński golkiper wybronił strzał młodzieżowca Unii. W 44. minucie padł drugi gol dla granatowo-bordowych. Najpierw był rzut rożny, a chwilę później jeden z zawodników testowanych sprokurował karnego dla Pogoni. Wykonawca jedenastki nie miał problemu z zamienieniem jej na bramkę.

Na drugą połowę niebiesko-biali wrócili w zmienionym zestawieniu personalnym i przejęli inicjatywę. Niestety w 51. minucie po kiksie jednego z Unitów Pogoń podwyższyła prowadzenie na 3:0. Mimo tego zawodnicy SKS nie składali broni. W 71. minucie Unia zdobyła pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Autorem trafienia został Jakub Czapliński, który po solowej akcji popisał się nietuzinkowym strzałem na bliższy słupek.

Niespełna dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Walkowiak. Ofensywny pomocnik swarzędzan skorzystał z dośrodkowania Jana Paczyńskiego. Na wyrównanie trzeba było poczekać niemal do samego końca meczu. W 90. minucie Czapliński po akcji prawym skrzydłem dośrodkował do Adriana Chopci, a ten strzelił gola na 3:3.

Pogoń Szczecin – Unia Swarzędz 3:3 (2:0)

Bramki dla Unii: Jakub Czapliński (51′), Witold Walkowiak (60′), Adrian Chopcia (90′).

W Unii zagrali: Andrzej Budnik, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Mateusz Maluśki, Adrian Chopcia, Bartosz Nowacki, Witold Walkowiak, Jakub Czapliński, Kacper Janik, Jan Paczyński oraz zawodnicy testowani.