Unici podbili Kępno. Panowicz z hattrickiem

Zespół Tomasza Bekasa nie zatrzymuje się w walce o IV-ligowe punkty. W Święto Konstytucji 3 Maja wygrał na wyjeździe z Polonią Marcinki Kępno 4:0 po trzech bramkach Mikołaja Panowicza i jednej Witolda Walkowiaka.

Kępnianie rozpoczęli wtorkowe zawody na wysokich obrotach, chcąc pokazać, że nie oddadzą meczu bez walki. I przez pierwsze 10 minut przynosiło to pożądane efekty. Gospodarze walczyli z „Dumą Swarzędza” jak równy z równym, chwilami nawet dominując. Później jednak spotkanie należało do przyjezdnych. Unici przeważali, ale nie stwarzali bardzo groźnych sytuacji. Gdy zawodnicy obu drużyn szykowali się już powoli do zejścia na przerwę, swarzędzanie zdołali otworzyć rezultat spotkania. Najpierw Igor Jurga próbował uderzeniem głową pokonać golkipera Polonii, a gdy ten zdołał odbić strzał, to drogę do siatki znalazł Mikołaj Panowicz.

Po przerwie przewaga SKS była jeszcze bardziej widoczna. W 53. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Witold Walkowiak, który znalazł się z piłką w polu karnym Polonii po dośrodkowaniu Mateusza Maluśkiego. Niestety uderzył głową wprost w ręce bramkarza gospodarzy. W 67. minucie Poloniści nie zdołali się już wybronić. Po składnej akcji całego zespołu Unii prawą stroną boiska pomknął Jakub Czapliński i dośrodkował na głowę Panowicza. Rosły napastnik był bezlitosny i strzelił drugiego gola w tym spotkaniu.

Nie minęło nawet pięć minut, a podopieczni trenera Bekasa dołożyli kolejne trafienie. Maluśki zagrał do Walkowiaka, a ten zwodem minął jednego z rywali i potem umieścił piłkę w bramce. Wynik meczu na 4:0 w 74. minucie ustalił Panowicz. Tym razem zdobył bramkę nogą, a podawał mu Filip Brzostowski.

Polonia Kępno – Unia Swarzędz 0:4 (0:1)

Bramki: Mikołaj Panowicz (45′, 67′, 74′), Witold Walkowiak (71′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Igor Jurga (75′ Tomasz Neumann), Wojciech Antczak (65′ Adrian Chopcia), Filip Brzostowski (75′ Marek Nyćkowiak), Witold Walkowiak (80′ Kacper Janik), Mateusz Maluśki – Mikołaj Panowicz (76′ Damian Pawlak).