Unici nie składają broni. Ważne wygrana z Sokołem

Zawodnicy „Dumy Swarzędza” po raz kolejny w tym sezonie udowodnili, że dobrze radzą sobie w meczach z wyżej notowanymi przeciwnikami. Wygrali na wyjeździe z Sokołem Kleczew 2:1 i wciąż są w grze o utrzymanie się w III lidze.

Wszystkie bramki z tego spotkania padły w pierwszej połowie meczu. W 28. minucie przyjezdni mieli rzut rożny, który wykonał Mateusz Roszak, a który na trafienie – po zamieszaniu w polu karnym – zamienił Paweł Koralewski. Niespełna pięć minut później to Sokół miał stały fragment gry. Po faulu jednego z Unitów sędzia odgwizdał rzut wolny, który po dośrodkowaniu od kolegi sfinalizował uderzeniem głową Marcel Koziorowski.

Rezultat remisowy również nie utrzymał się długo, bowiem w 36. minucie gospodarze po raz drugi ugięli się pod naporem swarzędzkiej nawałnicy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Niedźwiedzki, który tak jak Koziorowski, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce uderzeniem głową.

W drugiej połowie to piłkarze Mariusza Bekasa częściej konstruowali akcje ofensywne, ale swarzędzanie zawsze wychodzili z nich obronną ręką. Unia mogła zdobyć trzecią bramkę w okolicach 70. minuty, kiedy Jan Paczyński zagrał do Niedźwiedzkiego, który wyszedł naprzeciw bramkarza Sokoła. Niestety jakimś cudem golkiper gospodarzy wybronił strzał skrzydłowego „niebiesko-białych”.

Po drugiej stronie boiska było gorąco zwłaszcza w samej końcówce spotkania. Niemniej za każdym razem Mateusz Filipowiak wywiązywał się ze swoich bramkarskich zadań i udało się dowieźć jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Dzięki temu zwycięstwu „Duma Swarzędza” – przynajmniej na chwilę – wyszła ze strefy spadkowej.

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 1:2 (1:2)

Bramki: Marcel Koziorowski (33′) – Paweł Koralewski (28′), Michał Niedźwiedzki (36′).

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Paweł Koralewski, Filip Soboń, Filip Małek (67′ Mateusz Maluśki), Maksymilian Szwak – Mateusz Molewski (63′ Krzysztof Wolkiewicz), Igor Jurga (75′ Radosław Barabasz), Mateusz Roszak, Hubert Kisiel (60′ Paweł Bednarski), Michał Niedźwiedzki – Jan Paczyński (70′ Mateusz Świergiel).