Unici na Memoriale Władysława Bajorka

W miniony weekend zapaśnicy Unii Swarzędz wzięli udział w Międzynarodowym Memoriale Władysława Bajorka w Krakowie. W zawodach wzięło udział ponad 230 zawodników z 27 klubów z całej Polski oraz drużyny z Białorusi.

Zawodnicy z Białorusi okazali się zdecydowanie najlepsi i wygrali cała klasyfikację drużynową. Nasi zawodnicy wywalczając 3 medale uplasowali się drużynowo na 16 miejscu.

Indywidualnie bardzo ładnie w grupie kadetów powalczył Kacper Konczalik, który w kategorii do 58kg zajął drugie miejsce, ulegając w finale zawodnikowi z Piotrkowa Trybunalskiego. W grupie dzieci brązowe medale wywalczyli Michał Kałużny w kategorii do 38kg i Mateusz Wierzbiński w kategorii do 50kg. Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach.

Wyjazd, uważam za bardzo udany. Starty poza naszym województwem dają możliwość sprawdzenia się z zupełnie innymi zawodnikami i klubami. Dodatkowo mieliśmy również okazję chociaż częściowo zobaczyć Kraków, co dla wszystkich było atrakcją.