Unici lepsi od poznaniaków. Popis Molewskiego i Pińczuka

Bez niespodzianki zakończył się mecz kontrolny pomiędzy Unią Swarzędz a TPS Winogrady Poznań. Podopieczni Patryka Kniata wygrali 3:1.

Pierwsza połowa nie była zbyt emocjonująca dla kibiców. Jedyna sytuacja warta odnotowania miała miejsce na samym jej początku. W 3. minucie Igor Jurga podał do Huberta Goncerzewicza, który wybiegł naprzeciw bramkarza gości. Górą w tym pojedynku okazał się jednak golkiper poznańskiej drużyny.

W drugiej części spotkania działo się zdecydowanie więcej. W 60. minucie piłkarz TPS zdobył bramkę na 1:0 dla swojej drużyny. Odpowiedź Unii była niemal natychmiastowa. Po kilkudziesięciu sekundach wyrównał Michał Przybyła, który wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Molewskiego.

W 66. minucie „Molo” ponownie asystował. Wykonując rzut wolny podał do Gerarda Pińczuka, który wyprowadził SKS na prowadzenie. „Gery” odwdzięczył się koledze z zespołu w 78. minucie. Zagrał wówczas futbolówkę do Molewskiego, który ustalił rezultat spotkania na 3:1.

Unia Swarzędz – TPS Winogrady Poznań 3:1

Bramki dla Unii: Michał Przybyła (61′), Gerard Pińczuk (66′), Mateusz Molewski (78′).

Skład Unii w pierwszej połowie: Andrzej Budnik – Marcin Tomaszewski, Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Wojciech Antczak, Igor Jurga, Mateusz Świergiel, zawodnik testowany, Jan Paczyński – Hubert Goncerzewicz.

Skład Unii w drugiej połowie: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski, Filip Soboń, zawodnik testowany, zawodnik testowany – zawodnik testowany, Gerard Pińczuk, Mateusz Molewski, Filip Silski, zawodnik testowany – Michał Przybyła.