Unici grali jak z nut! Mieszko zdeklasowany

Mecz z ostatnim zespołem III ligi nie przysporzył problemów piłkarzom Patryka Kniata. “Duma Swarzędza” wygrała zdecydowanie z Mieszkiem Gniezno 7:0. 

Worek z bramkami rozwiązał się bardzo szybko, bo już w 3. minucie. Wówczas na listę strzelców po uderzeniu głową wpisał się Dominik Drzewiecki. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 38. minucie. Gospodarze mieli rzut rożny, z którego swarzędzanie wyprowadzili szybki kontratak. Marek Nyćkowiak zagrał do “Drzewa”, który wychodząc naprzeciw bramkarza gnieźnieńskiej drużyny umieścił piłkę w siatce.

Jeszcze przed przerwą padła trzecia bramka dla SKS. W 42. minucie po rzucie rożnym oraz po zamieszaniu w polu karnym Mieszka do futbolówki dopadł Gerard Pińczuk i celnym uderzeniem przeniósł ją do bramki. Warto podkreślić, że Unia mogła schodzić na przerwę z dwukrotnie większym prowadzeniem. Niestety w tych sytuacjach albo brakowało precyzji albo defensywa gospodarzy broniła się przed swarzędzką nawałnicą.

Po zmianie stron spotkanie wyglądało podobnie jak w pierwszej połowie – Unici głównie atakowali, a Mieszkowcy przede wszystkim starali się nie dopuścić rywali do swojej bramki. Choć należy podkreślić, że piłkarze Przemysława Urbaniaka również próbowali swoich sił w ofensywie. Co prawda bez efektu, ale defensywa gości na pewno się nie nudziła.

W 54. minucie Pińczuk wykorzystał błąd obrony Mieszka i strzelił gola na 4:0. Po tym wydarzeniu mecz nieco się ustabilizował aż do 70. minuty, gdy Unici wyprowadzili trzy szybkie ciosy. Najpierw Igor Jurga popisał się pięknym uderzeniem z dystansu, po którym piłka zatrzepotała w siatce. Dwie minuty później bramkę zdobył Jan Paczyński, który rajd przez pół boiska zakończył skutecznym wykorzystaniem sytuacji sam na sam. Natomiast rezultat spotkania na 7:0 w 76. minucie ustalił Pińczuk. Popularny “Gery” otrzymał podanie od Patryka Pawłowskiego i celnym uderzeniem z pola karnego skompletował hattricka.

Była to ostatnia ligowa batalia Unitów w 2020 roku. Po wznowieniu rozgrywek czekają ich jeszcze cztery spotkania w ramach tzw. rundy zasadniczej, a następnie walka w grupie A (“mistrzowska”) lub w grupie B (“spadkowa”). O tym, na którym miejscu SKS spędzi święta będzie wiadomo, gdy wszystkie drużyny odrobią zaległe mecze.

Mieszko Gniezno – Unia Swarzędz 0:7 (0:3)

Bramki: Dominik Drzewiecki (3′, 38′), Gerard Pińczuk (42′, 54′, 76′), Igor Jurga (70′), Jan Paczyński (72′).

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Maksymilian Szwak (26′ Mateusz Maluśki), Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Mateusz Świergiel (55′ Kacper Magdziński), Hubert Kisiel (58′ Jan Paczyński), Gerard Pińczuk, Igor Jurga (82′ Wojciech Antczak), Marek Nyćkowiak – Dominik Drzewiecki (73′ Paweł Koralewski).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.