Przejdź do treści

Unia z tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”

W sobotę, 19 marca z okazji obchodów Święta Patrona Miasta – św. Józefa miała miejsce uroczysta sesja Rady Miejskiej. Podczas niej „Duma Swarzędza” otrzymała zaszczytny tytuł.

– Bardzo dziękuję Burmistrzowi Marianowi Szkudlarkowi, Przewodniczącej Rady Miasta Barbarze Czachurze oraz całej Radzie za nadanie tytułu „Zasłużonego…”. Mobilizuje to nas do dalszego działania – mówi prezes zarządu Unii, Jerzy Majerowicz.

W uzasadnieniu do uchwały Rady Miejskiej ws. nadania tytułu możemy przeczytać m.in.: „Swarzędzki Klub Sportowy Unia i jego 100-letnie funkcjonowanie na terenie Swarzędza ma istotny udział w historii swarzędzkiego sportu, a to wraz z wielokrotnym wyróżnieniem Gminy Swarzędz tytułem >Sportowa Gmina< daje spójny obraz Gminy świadomej znaczenia sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży. Unia Swarzędz to tradycja i historia. To klub, z którego Gmina Swarzędz jest dumna”.

Po oficjalnym nadaniu tytułu „Zasłużonego…” na ręcę prezesa Majerowicza listy gratulacyjne przekazali Chór Męski Akord oraz Koło Unia-100. Nie zabrakło także gratulacji indywidualnych. Oprócz SKS tytułem od Rady Miejskiej wyróżnieni zostali również znany lokalny przedsiębiorca, Leszek Staniewski oraz edukator muzyki, Wojciech Wietrzyński.

Dziękujemy za wyróżnienie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.