Przejdź do treści

Unia wygrała – Unia przegrała

Podopieczni Patryka Kniata w przedostatnim sparingu przegrali u siebie 0:4. Ulegli swojej imienniczce z Janikowa.

Lepiej spotkanie rozpoczęli swarzędzanie. Już w 4. minucie blisko trafienia był Krystian Antczak, którego uderzenie nieznacznie minęło bramkę.

Niestety trzy minuty później Unia Janikowo wyszła na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Antczak ponownie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Zmarnował jednak podanie zawodnika testowanego w tym meczu przez „Dumę Swarzędza”.

Po zmianie stron goście z Janikowa przycisnęli rywali. W 51. minucie po główce jednego z futbolistów lidera IV-ligi gr. kujawsko-pomorskiej było już 2:0.

Potem spotkanie się uspokoiło. Obie Unie tworzyły sytuacje, ale przez długi czas nie były one finalizowane groźnymi strzałami. Dopiero w końcówce kujawska ekipa zdecydowanie zaatakowała.

W 85. minucie po uderzeniu z kilku metrów padła trzecia bramka. Minutę przed końcem atomowym strzałem z rzutu wolnego piłkarz Unii Janikowo ustalił rezultat spotkania na 4:0.

Unia Swarzędz – Unia Janikowo 0:4 (0:1)