Unia wróciła na właściwe tory. Zwycięstwo nad Stolemem

Piłkarze „Dumy Swarzędza” mogą cieszyć się z drugiej wygranej z rzędu. W pierwszy weekend maja pokonali u siebie Stolem Gniewino 2:1.

Unici od pierwszej minuty wiedli prym na boisku. Już na samym początku bliski trafienia był Antoni Kuźnik, który po zagraniu Marcina Szeibe uderzył na bramkę rywali. Niestety golkiper przyjezdnych, Paweł Depka poradził sobie z tą próbą.

W 6. minucie swoją szansę miał Filip Soboń. Kapitan swarzędzan po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował głową piłkę w stronę bramki, ale i tym razem wspomniany Depka nie miał problemu ze skuteczną interwencją. Po pół godzinie gry boiskowe losy przeniosły się na połowę Unii. Jeden z rywali pokusił się o strzał z dystansu, ale Kustosz – choć z drobnymi problemami – okiełznał futbolówkę.

W 34. minucie „Duma Swarzędza” dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Adam Borucki, który skrzętnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym Stolemu i będąc nabitym skierował piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą SKS podwyższył prowadzenie na 2:0. Marcin Szeibe znalazł się w sytuacji sam na sam i zamienił ją na trafienie.

Po zmianie stron przyjezdni wrócili bardzo zmotywowani do odrabiania strat. W efekcie w 52. minucie Mateusz Wachowiak strzelił gola na 2:1. Futbolista z Gniewina znalazł się w polu karnym Unii i po kilku uderzeniach w wykonaniu kolegów, sam huknął z kilku metrów, umieszczając piłkę w bramce.

Ostatecznie jednak przyjezdni nie zdołali wyrównać i tym samym gospodarze zapisali sobie trzy kolejne oczka do dorobku punktowego. W przyszły weekend podopieczni trenera Bekasa zmierzą się ze Świtem Skolwin.

Unia Swarzędz – Stolem Gniewino 2:1 (2:0)

Bramki: Adam Borucki (34’), Marcin Szeibe (45’) – Mateusz Wachowiak (52’).

Skład Unii: Mateusz Kustosz – Jakub Czapliński (74’ Mateusz Maluśki), Eryk Marcinkowski, Filip Soboń, Tomasz Neumann (74’ Stanisław Jarysz), Patryk Pawłowski – Adrian Chopcia, Adam Borucki, Marcin Szeibe (90’ Kamil Dałek), Witold Walkowiak (76’ Ernest Korek) – Antoni Kuźnik (74’ Jan Paczyński).