Przejdź do treści

Unia wraca na Stadion Miejski!

Po trzech miesiącach przerwy meczem Unii ze Spartą Oborniki IV liga powróci do Swarzędza. Warto dodać, że pierwsze domowe spotkanie podopiecznych Jakuba Ostrowskiego będzie zarazem wielkim otwarciem Stadionu Miejskiego po jego modernizacji.

Przebudowa największego obiektu sportowego w mieście rozpoczęła się po zakończeniu piłkarskiego sezonu 2015/16. W poprzednich rozgrywkach Unici musieli grać na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Okazało się jednak, że murawa na ul. Św. Marcina certyfikowana przez FIFA służy „niebiesko-białym”. Zakończyli oni bowiem ubiegły sezon na 3. miejscu w IV lidze. Teraz w tych samych rozgrywkach będą walczyć o punkty na trawiastej murawie zmodernizowanego Stadionu Miejskiego im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu.

Liga wystartowała 5 lipca. Piłkarze SKS-u wszystkie dotychczasowe pięć kolejek rozegrali na wyjazdach. Z obcego terenu udało się przywieźć dziewięć z piętnastu możliwych do zdobycia punktów. Dzięki temu Unia znajduje się w ścisłej czołówce rozgrywek. Po dwóch zwycięstwach z rzędu (19 sierpnia – 1:0 z Tarnovią, a w poprzedniej serii gier 2:1 z Nielbą) zawodnicy trenera Ostrowskiego powalczą w sobotę ze Spartą o podtrzymanie tej serii.

Najbliżsi rywale „Dumy Swarzędza” radzą sobie nieco gorzej. W pięciu spotkaniach zdobyli cztery oczka, notując jedno zwycięstwo, jeden remis oraz trzy porażki. Co więcej w ostatniej kolejce futboliści MKS-u ulegli Iskrze Szydłowo aż 0:7. Sparta zrobi więc w Swarzędzu wszystko, by zrehabilitować się po blamażu w Szydłowie.

Jak widać otwarcie swarzędzkiego Stadionu Miejskiego zapowiada się bardzo ciekawie. Mecz rozpocznie się w sobotę 2 września o godz. 14:00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Jan Piechota

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.